У Чернівцях та Хмельницькому родини загиблих отримали державні нагороди - НГУ

Командир військової частини Нацгвардії у Хмельницькому спільно з заступником обласної військової адміністрації вручили державну нагороду батькам полеглого гвардійця, Героя України майора Вадима Зеленюка.

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність Військовій присязі та відповідно до Указу Президента України від 22 липня 2022 року №524/2022 нагороджено медаллю «За військову службу Україні» майора Зеленюка Вадима Сергійовича, старшого офіцера підрозділу окремого загону спеціального призначення «Омега» Північного об’єднання Національної гвардії України.

“Жодні слова, на превеликий жаль, не повернуть вашу найріднішу людину і нашого побратима, — сказав командир військової частини. — Але те, що ми можемо зараз зробити, — це увічнити пам’ять нашого Героя завдяки нагородам, одну з яких передаємо вашій родині сьогодні. Від імені всього особового складу, від себе особисто висловлюю слова глибокого співчуття та безмежної шани вам, батькам Героя. Це величезна та непоправна втрата й для нашої гвардійської родини. У цій страшній війні ми, до нашої скорботи й гіркого жалю, втрачаємо найкращих синів та дочок, наших воїнів”.

З перших днів російського вторгнення в Україну брав участь у боях за Київщину та Донбас. Входив до складу групи, завданням якої було проведення розвідки цілей та корегування артилерійського вогню в Київській області. Далі брав участь в бойових діях на Ізюмському напрямку, де разом із побратимами врятував життя військовослужбовця 95 ОДШБр, який з надтяжкими пораненнями, протягом трьох діб, знаходився на залишених позиціях в оточенні ворога.

Одним із прикладів мужності Вадима є знищення понад чотирьох одиниць бронетанкової техніки та піхоти в одному з населених пунктів на Ізюмському напрямку.

Після того був Сєвєродонецьк, де він разом із побратимами звільнив, зачистив та утримував визначений рубіж, знищивши велику кількість противника та взявши в полон шістьох ворогів.

Загинув Герой 22 серпня 2022 року під час відбиття чергового наступу ворога на околицях міста Авдіївка, при цьому власноруч знищив дві одиниці ворожої техніки та піхоту.

В Чернівцях, мати солдата Віктора Федорова отримала Орден «За мужність» ІІІ ступеня (Указ Президента 312/2022 від 5 травня 2022 року) з рук командира військової частини та голови військової адміністрації. Її син поліг у квітні під час запеклих боїв на Луганщині.

Побратими розповідають, що у Рубіжному було пекло, місто частково захопили загарбники, постійно тривали вуличні бої з російськими окупантами, які щільно обстрілювали міста і не припиняли атаки. Під час одного з артилерійських обстрілів українських позицій, Віктор отримав поранення, не сумісні з життям.

Національна гвардія України дбає про соціальний захист військовослужбовців  та членів їх сімей, піклується про поранених військовослужбовців та родини тих, хто загинув.

Перейти до вмісту