14 вересня у день свята Воздвиження Чесного Хреста Господнього, гвардійці відвідали один з храмів Чернігова, де капелан частини отець Юрій, розповів про виникнення, історію та значення даного свята. Під час зустрічі військовослужбовці взяли участь у терапевтичному занятті з Арт-терапії, вітражному розпису по склу, що провела для воїнів частини монахиня Христина. Кожен з гвардійців мав змогу обрати собі сюжет для малювання.
![1](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/1-23.jpg)
![2](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/2-18.jpg)
![3](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/3-18.jpg)
![4](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/4-15.jpg)
![5](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/5-11.jpg)
![6](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/6-7.jpg)
![7](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/7-6.jpg)
![8](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/8-5.jpg)
![9](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/9-3.jpg)
Дуже цікаво та приємно спостерігати за емоціями військових побратимів, адже їхній настрій та психологічний стан під час арт-терапії кардинально змінюється. Вони посміхаються, розкриваються по-новому, поринають у спогади дитинства, діляться пережитими моментами”, – поділився враженнями отець Юрій.
Арт-терапія допомагає зняти психічну напругу і стрес, долає тривожність, страхи, агресію та імпульсивність, а також гармонізує внутрішній стан людини.
Я сьогодні зрозумів, що будь-яка ручна робота має терапевтичний ефект, а розпис на склі, та ще й ікони янгола-охоронця, тим більше, що це не тільки праця руками, але й роздуми про своє внутрішнє, духовне, і усе це вкупі дає особливий заспокійливий ефект”, – розповів гвардієць Олександр.
По завершенні заходу кожен з гвардійців повернувся до місця несення служби зі своїм унікальним та неповторним малюнком, що стане особливим символом та оберегом для нього.
Група інформації та комунікації військової частини 3082