Турбота про психічне здоров’я – запорука перемоги України - НГУ

Психічне здоров’я – це рівень психологічного благополуччя, який визначається не тільки відсутністю психічних захворювань, а й рядом соціально-економічних, біологічних і тих, що належать до навколишнього середовища факторів. Психологічно здорова людина – це перш за все людина спонтанна і творча, життєрадісна і весела, відкрита і така, що пізнає себе і навколишній світ не лише розумом, але і відчуттями, інтуїцією. Вона повністю приймає саму себе і при цьому визнає цінність і унікальність людей, що оточують її. Така людина покладає відповідальність за своє життя перш за все на саму себе і отримує досвід з несприятливих ситуацій.

Для українського населення тема отримання досвіду з несприятливих ситуацій із збереженням психічного здоров’я є надважливою і цінною в умовах сьогодення – в умовах воєнного стану, особливо для військових. Тому психологи Національної гвардії України при кожній можливості черпають знання із досвіду турботи про психічне здоров’я закордонних колег. Саме такою можливістю нещодавно скористались психологи Західного ОТО під наставництвом начальниці відділу психологічного забезпечення ГУ НГУ полковника Олени Іванової, взявши участь у семінарі, присвяченому досвіду реформи системи та послуг із психічного здоров’я у Бельгії, який проводився в межах Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, ініційованої Оленою Зеленською за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я.

В умовах «болючої» актуальності питання подолання стресу та наслідків травматичних подій війни в Україні досвід реформування системи охорони психічного здоров’я дорослих, впровадження нової політики в галузі психічного здоров’я дітей та підлітків фахівцями психічного здоров’я Бельгії дав ідеї для розвитку та впровадження нових методів психологічного супроводу військовослужбовців НГУ та членів їх сімей, підтвердив важливість та актуальність впровадження мобільних груп та пунктів психологічної допомоги для України в умовах сьогодення.

У професійній діяльності дуже важливо не тільки отримувати, але й вміти віддавати, обмінюватись досвідом. Саме така взаємодія відбулась на семінарі. Актуальними запитаннями щодо реформ охорони психічного здоров’я  органів державної безпеки українські психологи наштовхнули бельгійських колег на необхідність більш глобального розвитку цієї теми в безпекових структурах Бельгії.

Перейти до вмісту