Психологи Нацгвардії продовжують впроваджувати ізраїльський досвід у роботу з воїнами - НГУ

У Міністерстві внутрішніх справ України відбувся тренінг «Криза та зріст: психічне здоров’я і допомога тому, хто пережив травму». У ньому взяли участь представники психологічних служб Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Національної поліції та Держслужби з надзвичайних ситуацій України.

Тренінг відкрила заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко, яка наголосила на посиленні інституційної спроможності психологічних служб структур МВС.

«Питання психологічного здоров’я населення, зокрема, наших захисників і захисниць, сьогодні є окремим і важливим напрямом діяльності МВС і загалом державної політики. Адже кожен українець по-своєму переживає наслідки війни. А працівники системи внутрішніх справ зазнають подвійного навантаження, бо працюють на передовій і спілкуються з громадянами, які втратили рідних, дім, стали вимушеними переселенцями. Це створює нові виклики для психологів системи внутрішніх справ. Тому питання посилення інституційної спроможності психологічних служб перебуває на контролі керівництва МВС. І ми розуміємо необхідність і важливість додаткових навчань і підвищення кваліфікації відомчих психологів», – сказала заступниця міністра внутрішніх справ. 

Тренером від Нацгвардії виступила кандидат психологічних наук, доцент, начальник відділу психологічного забезпечення Департаменту персоналу Головного управління Національної гвардії України полковник Олена Іванова, яка входить до складу Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання  психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

«Ми говоримо про реалізацію завдань роботи психологів на упередження, тому що воєнні дії вже 8 років не дають життя кожному українцю. Військова травма має дуже небезпечну складову. Ізраїльський досвід цікавий саме тим, що в національному менталітеті є чудова особливість підтримувати один-одного: не просто в кризових ситуаціях, а взагалі. У нас є власні психологічні напрацювання, є досвід і ми зараз його дещо оновимо, вдосконалимо, отримаємо додатковий професійний кисень. Підготовлені тренери мають навчити інших бути людьми, протягнути руку, сказати ось я є, ось моє плече і, вчасно відреагувавши на проблему, направити військовослужбовця, яка потребує допомоги, до фахівців нашого рівня: психіатрів, лікарів і психологів», – зазначила Олена Іванова.

Психологи повернуться в свої підрозділи і будуть навчати інших наданню психосоціальної підтримки бійцям, які повернулися з районів виконання службово-бойових завдань та допомагати кожному, чиє психічне здоров’я зазнало шкоди через війну.

Національна гвардія України забезпечує медичну та психологічну реабілітацію поранених військовослужбовців, психологічну реабілітацію звільнених з полону, надає їм можливість повернутися у стрій.

Довідково: щоб українці, які постраждали внаслідок дій агресора, отримали повноцінний і ефективний доступ до психологічної допомоги, перша леді Олена Зеленська ініціювала створення «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки». У межах цієї програми група психологів підрозділів Міністерства внутрішніх справ України опанувала в Ізраїлі програму Israel Trauma and Resilience Center (Natal), на основі якої був розроблений тренінг з метою навчання особливостям надання психологічної допомоги військовослужбовцям та цивільному населенню на досвіді Ізраїля.

Пресслужба НГУ

Перейти до вмісту