В Одесі з психологами системи МВС пройшов тренінг з профілактики та корекції «професійного вигорання» - НГУ

Кожному психологу відомо це зловісне словосполучення, а багатьом і стан. Як вберегти власну психіку і залишатись продуктивним? Як, використовуючи власну особистість як інструмент, не виснажуватись і не втратити себе? Саме на ці питання шукали відповіді спеціалісти Національного університету «Одеська юридична академія» та Міжнародного гуманітарного університету.

Тренінг було проведено в межах широкомасштабної програми першої леді Олени Зеленської «Національна програма психічного здоров’я та психосоціальної підтримки». Ця ініціатива дала можливість відновитися багатьом психологам сектору оборони і безпеки, зокрема психологи Національної гвардії України із різних регіонів отримали можливість подбати нарешті й про себе.

«Проблема професійного вигорання є однією з найбільш актуальних проблем психологічної науки і практики. Військові психологи, професійна діяльність яких пов’язана з необхідністю здійснення емоційно напружених контактів, так чи інакше схильні до вигорання. Такий стан виникає як захисна реакція на стресові фактори, чинить негативний вплив на психофізичний стан здоров’я та ефективність діяльності психологів, проявляється в почутті виснаження, особистісної відстороненості від суб’єктів діяльності та зниження мотивації до виконання професійних обов’язків», – виступила перед присутніми кандидат психологічних наук, доцент, начальник відділу психологічного забезпечення Департаменту персоналу Головного управління Національної гвардії України Олена Іванова.

В умовах повномасштабної війни та воєнного стану перед  психологами сектору оборони й безпеки, які працюють в екстремальних умовах з великою кількістю людей, повстають надважкі виклики, що сприяють стрімкому розвитку  професійного вигорання. Саме психологічне здоров’я цих спеціалістів є запорукою відновлення наших бійців і скорішого повернення в стрій після пережитих стресів.

«Об’єднання зусиль для подолання викликів, що постали через війну у сфері психічного здоров’я військовослужбовців, є важливою умовою для досягнення головної мети екстремальних психологів, а саме – створення такого рівня продуктивності, який дозволить реагувати на всі виклики та дасть змогу надати допомогу всім, хто її потребує», – поділилася своєю думкою начальниця відділення психологічного забезпечення Південного Одеського територіального управління НГУ Юлія Макєєва.

Під керівництвом досвідчених колег, екстремальні психологи виконували корисні вправи на відновлення та отримували новий досвід. Були використані як теоретичні інновації, так і перевірені часом практичні тренінги. Учасники тренінгу дійшли до висновку, що одним із найцінніших рецептів профілактики вигорання – є спілкування з колегами, які стикаються з такими самими викликами щодня.

Група інформації і комунікації Південного ОТО

Перейти до вмісту