Психологи Нацгвардії проводять заняття з дітками наших військвих - НГУ

Народна мудрість говорить: «Якщо твої плани розраховані на рік – сій жито, якщо на десятиліття – саджай дерево, а якщо твої плани розраховані на віки – виховуй дітей».

Адже діти – це цвіт Землі, майбутнє нашої України й кожного з нас, найдорожчий наш скарб, безмежна радість і щастя. Саме у дітях, ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань, прагнемо, щоб вони зростали здоровими й радісними, прославляли свою Батьківщину й рідний край.

З початку повномасштабного військового вторгнення на територію України збройних сил російської федерації офіцери (психологи) Національної гвардії України постійно перебувають разом з нашими воїнами та супроводжують їх під час виконання бойових завдань. Для досягнення більшої мотивації у воїнів, збереження психоемоційного стану, які є необхідними складовими для досягнення перемоги психологи приділяють особливу увагу психологічній підтримці членам родин військовослужбовців та їх дітям. Адже збереження психологічного стану та психічного здоров’я дитини під час військових дій у кожній родині є вкрай нині важливим.

Тому, в рамках «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки» за ініціативою першої леді України Олени Зеленської психологами Нацгвардії проводяться серії занять з формування навичок у дітей психологічної допомоги та самодопомоги на подолання нервової напруги та тривожності. 

Арттерапевтичні техніки малювання пальцями та долонею дали змогу дітлахам «розвантажити» свої емоції на папері та дослідити властивості фарби при змішуванні. Відбитки долонею у подальшій роботі наповнили їх емоціями гордості та незламності духу українців. Колективна робота дала змогу згадати символи України та колективно заспівати пісню «Ой у лузі червона калина похилилася».

Подальша робота з тілом дала змогу усвідомити, які з емоцій залишились непрожитими. Адже в умовах військових дій наше тіло працює на максимальній потужності. При довготривалому стресі тіло часто кам’яніє, утворюючи затиск.

Саме для допомоги у знятті з надмірної дитячої напруги на рівні тіла проведена рухова активність. Для цього до проведення заняття було залучено помічника психолога, військовослужбовця строкової служби Національної гвардії, чемпіона України та віцечемпіона світу з бальних танців – Ернеста Тримбіцького. Він допоміг малечі опанувати деякі танцювальні рухи.

Наприкінці зустрічі була запропонована тілесна техніка на співпрацю дитини та дорослого. Це є надзвичайно важливим уміння співпрацювати з іншими, підтримувати один одного та вести конструктивний діалог. Бо багато часу батьки та діти не мали змоги бачитися та спілкуватися між собою, їх розділяли багато кілометрів. Саме зараз батьки та діти навчаються жити у нових умовах та будують відносини між собою.

За запитом батьків були надані практичні рекомендації щодо надання першої психологічної допомоги дітям в екстремальних умовах, таких як перебування у сховищах під час обстрілів, реагування на повітряні тривоги тощо.

«Стрес через війну, переїзд на нове місце, дискомфорт, розлука з друзями. Все це напружує та дезорієнтує дитину. Такі заняття з психологами надає моїм дітям підтримку та розвантажує їх емоції. Вдячна за таку можливість та підтримку дуже вважаю за необхідним для нас військових-батьків, бо ми не маємо можливості самотужки впоратися з усіма проблемами. Це нові враження та новий досвід спілкування зі своїми дітьми, вони для нас дуже важливі! Адже саме для них Ми всі разом здобуваємо ПЕРЕМОГУ!» – з вдячністю зазначила жінка військовослужбовець, мати двох дочок Ірина.

Захід залишив приємні незабутні враження у малечі та їх матусь. Це було помітно у щирих дитячих очах та посмішках.

Дружня весела атмосфера при обговоренні заходу, позитивні емоції викликали сподівання дітвори на нові цікаві зустрічі та знайомства.

Перейти до вмісту