«Тепер я знаю, що таке справжнє пекло»: історія колишнього перукаря, який стриже своїм автоматом окупантів під Кремінною - НГУ

Перукар, який робив зачіски інстаграмним красуням до війни, сьогодні косить окупантів під Кремінною. Юрію лише 23 роки, на початку квітня 2022-го він отримав повістку на вулиці та наступного дня прийшов до військкомату.

«Позивний Барбара взяв, бо працював перукарем, барбер – це по модному так професія називається», – сміється Барбара, та продовжує: «Працював у барбершопі у Литві, дуже подобалось. За освітою я візажист-модель’єр, маю допомагати дівчатам підбирати зачіски, макіяж та одяг. Але зараз тут ось (показує навколо) красоту наводжу. Зачіски тут однакові, одяг прям «фешн» у нас, а з бородами народ сильно не заморочується. І тут не скажеш, що ця каска не личить, а бронік повнить», – знов жартує Барбара.

Дізнаємося, що Юрій – людина суто мирної професії – ніколи не служив, а отже ніякого військового досвіду до призову не мав.

Просимо розповісти про свій бойовий шлях. Барбара замислюється та починає розповідати, роблячи паузи та підбираючи слова, які хоч якось можуть передати його емоції.

«Коли після місяця учебки ми з батальйоном потрапили під Балаклею, було важко та страшно. Дякую старшим побратимам, які всьому навчили. Тепер вже я вчу інших, що робити та як діяти у бою. Але це були квіточки, порівняно з Серебрянським лісом. Потім нас перекинули туди, і тепер я знаю, що таке справжнє пекло», – з гіркотою у голосі каже Юрій.

Він продовжує, що під Кремінною у свої 23 роки вже командував відділенням, що були дуже важкі бої, втрати побратимів, що майже всі у його взводі старші за нього, але в армії дивляться не в паспорт, а на дії. Про бойові дії наш герой навіть розмовляти не хоче, посилається на те, що він такий саме боєць, як і інші. Видно, що хлопець скромна та порядна людина.

Втім, ми напевно знаємо, що за мужність та високі бойові якості Юрія представлено до високої державної нагороди. Оскільки Барбара через скромність відмовився розповідати про це, ми попросили заступника командира батальйону на псевдо Ізюм розказати про бій, за який Барбару представили до нагороди.

«1 лютого, на світанку, спостерігач доповів Барбарі, що по фронту переміщується ворожа група чисельністю до відділення. Юрій наказав особовому складу відділення зайняти оборону і готуватися до бою. Тим часом сам Барбара помітив ворожого снайпера, який зайняв бойову позицію і готувався відкрити вогонь. Не гаючи часу, Юрій відкрив вогонь з ГП-25 по ворожому снайперу, але гранати не долітали до його позиції й вибухали при зіткненні з гілками дерев. Враховуючи це, боєць вирішив змінити позицію і знову відкрив вогонь, в результаті чого снайпера було знищено, а з ним і більшість ворожої групи в кількості шість осіб», – розповів Ізюм.

Далі він продовжив, що невдовзі почався масований артилерійський обстріл, який тривав приблизно годину, було поранено двох наших бійців. В цих умовах,  Юрій  показав високий рівень підготовки, надавши кваліфіковану першу медичну допомогу та організував евакуацію поранених. Під час евакуації почався наступ переважаючих сил противника, а Барбара від ворожої гранати випущеної з ГП – 25 – отримав поранення обличчя і правого ока.

«Від евакуації Барбара відмовився і продовжив керувати діями особового складу відділення, не зважаючи на поранення. І тільки після того, як атаку ворога було відбито, Юрій отримав медичну допомогу і погодився на евакуацію. В результаті цього бою було знищено 14 ворожих бійців», – додав заступник командира батальйону Ізюм.

Наостанок попросили розповісти, що буде робити колишній перукар, а зараз боєць НГУ Барбара після Перемоги.

Юрій посміхається, видно що вже думав про це, та щиро відповідає.

«Після завершення бойових дій розглядаю два варіанти. Або підпишу контракт, або відкрию свій барбершоп. Для військових побратимів всі послуги будуть зі значними знижками, будемо збиратися вечорами, розмовляти, як в американських барберах. Без фронтових друзів себе вже не уявляю. Бо за рік спільних шанців, ці люди стали вже не друзями, а братами. Так ми й називаємо один одного», – з сумною посмішкою каже боєць, що мав би робити зіркові зачіски для селебрітіс, а стриже своїм автоматом окупантів під Кремінною.

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ НГУ

Перейти до вмісту