Стан та перспективи співробітництва Національної гвардії України з Офісом аташе з правоохоронних питань Посольства Французької Республіки в Україні - НГУ

Сьогодні, в Головному управлінні Національної Гвардії України було проведено зустріч з новопризначеним аташе з правоохоронних питань Посольства Французької Республіки в Україні полковником Жан-Марком Шамбоном.

Довідково: За час російського вторгнення на територію України Посольство Французької Республіки в Україні, Збройні сили Французької Республіки, французькі неурядові організації продемонстрували свою стійку підтримку зусиль України у боротьбі з російською федерацією, надаючи допомогу в підготовці особового складу Національної гвардії України та матеріально-технічну допомогу для потреб НГУ.

Ті важливі досягнення у війні, які змогла здобути Національна гвардія України протягом понад восьми місяців тяжкої боротьби, не далися нам без підтримки наших закордонних партнерів та Французької Республіки зокрема.

Всього за період широкомасштабної агресії російської федерації проти України було залучено та отримано допомогу від Французької Республіки на загальну суму 3 млн 703 тис дол. США (засоби індивідуального захисту, оптичне, інженерне, медичне обладнання, БПЛА, стрілецька зброя та набої).

Сторони мали змогу обговорити результати успішної співпраці між Національною Гвардією України та Посольством Французької Республіки в Україні, яка триває вже не один рік. Підкреслено, що ця співпраця є важливим елементом забезпечення безпеки та стабільності в країні. Розвиток цієї співпраці необхідний для покращення стану безпекового середовища східної частини Європи.

Також французьку сторону ознайомлено із засадами застосування, концепцією розвитку, місцем і роллю Національної гвардії України в системі безпеки і оборони країни, основними завданнями, що виконують підрозділи національної гвардії України в складі Сил оборони України у ході відсічі збройної агресії російської федерації.

Окрім того, за напрямком забезпечення громадської безпеки, французьким колегам представлено інформацію щодо порядку та результатів застосування правоохоронних підрозділів НГУ, а також щодо стану справ у сфері забезпечення громадської безпеки, акцентуючи на важливості спільних заходів для боротьби з сучасними загрозами та викликами.

Довідково: За результатами виконання завдань затримано та передано відповідним правоохоронним органам 67 тис. 122 особи (у тому числі з початку широкомасштабної воєнної агресії – 55 742 особи), з них за підозрою у скоєнні кримінальних правопорушень– 5 026 осіб ((у тому числі з початку широкомасштабної воєнної агресії – 4 304 особи, з яких 542 – за підозрою у причетності до скоєння злочинів проти основ національної безпеки України).

Полковник Жан-Марк Шамбон поділився своїми враженнями від візиту та висловив подяку за теплий прийом. Він підкреслив важливість співпраці у сфері правопорядку та правоохоронних питань, зазначивши:

«Задачею французьких правоохоронних органів є підтримання правопорядку та безпеки громадян і майна, і в цих напрямках ми можемо співпрацювати з Національною Гвардією України».

На завершення, сторони обговорили подальші перспективи співпраці, які включатимуть обмін досвідом, навчання та спільні проекти між Національною Гвардією України та Посольством Франції в Україні з метою підвищення ефективності обох сторін.

Ця зустріч стала ще одним важливим кроком у зміцненні відносин між двома сторонами у сфері безпеки та правопорядку.

 

Перейти до вмісту