Командувач Нацгвардії провів зустріч з новопризначеним аташе Сухопутних військ офісу аташе з питань оборони Посольства США в Україні - НГУ

До Національної гвардії для проведення ознайомчої зустрічі прибув полковник Повілас Страздас, новопризначений аташе Сухопутних військ офісу аташе з питань оборони Посольства США в Україні.

Довідково: у серпні 2023 року полковника Страздаса було призначено на посаду аташе Сухопутних військ офісу Посольства США в Україні та, відповідно, доручено працювати над розвитком сухопутного компонента складових сектору безпеки і оборони України. Полковник Страздас є досвідченим офіцером, який зробив вагомий внесок у розвиток військової освіти збройних сил Грузії, Естонії та Латвії.

На початку зустрічі командувач Національної гвардії полковник Олександр Півненко ознайомив аташе та його помічника з рядом завдань, які наразі виконують підрозділи НГУ у складі сил оборони. У тому числі, завдання з охорони та оборони важливих державних об’єктів, атомних електростанцій та конвоювання військовополонених.

За обговоренням перспективних напрямків співробітництва, було досягнуто порозуміння щодо важливості планування довгострокових ініціатив, зокрема, з питань військової підготовки та освіти. Наявність в достатній кількості компетентного, дисциплінованого та ініціативного кадрового ресурсу позитивно впливає на загальну ефективність виконання завдань структури.

Окрім цього, одним із важливих питань стало можливе розширення майбутньої допомоги Сполучених Штатів у розвитку індивідуальної та колективної підготовки особового складу, а також покращення навчання інструкторів, які своєю чергою стануть основою для покращення системи підготовки в Національній гвардії.

«Пріоритетними напрямками нашої співпраці з американською стороною є підготовка особового складу, залучення Нацгвардії до проєктів та ініціатив, що реалізуються відділом оборонного співробітництва при Посольстві США в Україні та підготовки наших військовослужбовців на курсах в рамках Міжнародної військової програми навчання і підготовки кадрів (ІМЕТ) в США. Не менш важливим для нашої сторони є залучення допомоги США для розвитку спроможностей бригад наступу», – зазначив полковник Олександр Півненко.

У продовження цієї теми, сторони обговорили можливість ознайомчого візиту делегації Національної гвардії України до вищих військових навчальних закладів Міністерства оборони Сполучених Штатів Америки, що матиме на меті вивчення системи професійної військової освіти, започаткування співробітництва та обміну досвіду між навчальними закладами НГУ та Міністерства оборони США.

За результатами зустрічі сторони висловили зацікавленість щодо розвитку зазначених ініціатив та продовження плідної співпраці.

Пресслужба НГУ

Перейти до вмісту