Сім`ям загиблих нацгвардійців вручили посмертні нагороди «За мужність» - НГУ

Командир військової частини Національної гвардії України разом з керівником Хмельницької обласної військової адміністрації передали державні нагороди рідним гвардійців, які загинули у бою з російськими окупантами.

За особисту мужність та самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України орденом «За мужність» III ступеня (посмертно) нагородили командира батальйону підполковника Юрія Роя. Відзнаку отримали батьки героя: Любов Євгенівна та Віктор Мефодійович.
 
Також указом Президента України орденом «За мужність» III ступеня (посмертно)  нагородили бійця окремого загону спеціального призначення «Азов» старшого сержанта Богдана Демчука. Орден отримувала дружина захисника Надія.
 
Обидва полеглих герої загинули під час виконання бойового завдання з оборони міста Маріуполь, отримавши важкі поранення.
У Вінниці також нагородили полеглих героїв. Вісім нацгвардійців відзначені орденом «За мужність» III ступеня (посмертно). Відзнаки отримали батьки, дружини та діти. Державні нагороди вручав начальник Вінницької обласної військової адміністрації та командир військової частини Національної гвардії.
 
Майстер-сержант Микола Лановенко, під час бою на Донеччині, виніс з поля бою пораненого командира і взяв командування на себе. Про нього з гордістю розповідає його син, семирічний Максим. У нього вдома ціла поличка з татовими речами.
 
«Це моя перша медаль за подвиг тата. Він герой і я горджусь ним. Я люблю його найбільше у світі. Мені не вистачає його», – розповідає хлопчик.
Національна гвардія України дбає про соціальний захист військовослужбовців та членів їх сімей, піклується про поранених військовослужбовців та родини тих, хто загинув.
 
«Подвиг військовослужбовців Нацгвардії назавжди у наших серцях. Вони ціною власного життя виборювали незалежність та територіальну цілісність нашої держави. Ми пам’ятатимемо цих героїв. Будемо завжди поряд з їхніми родинами, будемо допомагати та підтримувати. Вічна пам’ять героям!», – зазначив командир військової частини.
Перейти до вмісту