Сапери Національної гвардії на Дніпропетровщині та Херсонщині знешкодили 1500 вибухівок - НГУ

Група розмінування Нацгвардії спільно із фахівцями Державної спеціальної служби транспорту обстежують території громад, що найбільше потерпають від ворожого вогню. Серед них – Криворізький район, Зеленодольська та Апостолівська громади, що на Дніпропетровщині, а також населені пункти Бериславського району Херсонської області.

У результаті обстрілів російських військ руйнується інфраструктура та житлові будинки українців, а ракети окупантів залишають касетні «подарунки», які загрожують життю та здоров’ю місцевих мешканців. Після таких «прильотів» сапери Національної гвардії проводять роботи із розмінування та ліквідації вибухонебезпечних боєприпасів. Найчастіше – це суббоєприпаси, або касети, КОБЕ АДП-77 та протипіхотні 9Р235 від реактивних систем залпового вогню «Ураган».

«КОБЕ – кумулятивно-осколковий бойовий елемент, призначений для ураження легкоброньованої техніки та осколками – особового складу. Він небезпечний тим, що містить самоліквідатор. Час сповільнення для само ліквідатора, в залежності від температури, становить від 100 секунд до 48 годин. Ці боєприпаси доставляються установкою «Торнадо-С» – в одній ракеті знаходиться 646 бойових елементів і вони «накривають» територію до 4 гектарів. Осколкові протипіхотні, касетні боєприпаси 9Н235 доставляються з установки РСЗВ «Ураган». В одній ракеті знаходиться 30 боєелементів. Вони так само мають самоліквідатор, але іншого типу, піротехнічного, тому час сповільнення та спрацювання даних видів боєприпасів становить 100 секунд. Після перших вибухів даних касет необхідно витримати декілька хвилин, щоб дати час для самоліквідації», – розповідає начальник групи розмінування Дмитро. 

Від початку квітня, на території Дніпропетровської та Херсонської областей, силами саперів Національної гвардії було обстежено близько 70 гектарів землі. За цей час військовими виявлено та знешкоджено майже 1500 вибухонебезпечних елементів касетних боєприпасів «Торнадо-С», корегувальних реактивних снарядів «Смерч», некерованих реактивних снарядів «Ураган», зенітно-керованих снарядів «Стріла», артилерійських снарядів та підривників різного типу.

«При виявленні даних боєприпасів підходити категорично заборонено, оскільки датчик цілі, що знаходиться в їх «носовій» частині, дуже чуттєвий до дотику, може спрацювати навіть від найменших вібрацій та призвести до вибуху. У таких випадках про небезпечну знахідку необхідно одразу повідомляти у відповідні служби», – радить сапер

Перейти до вмісту