Сапери Нацгвардії знешкодили понад 16,7 тисяч вибухонебезпечних предметів - НГУ

З початку повномасштабного вторгнення російської армії на територію України групи розмінування Національної гвардії України виявили та знешкодили на території звільнених населених пунктів понад 16 тисяч вибухонебезпечних предметів.

Про це, у вівторок, на брифінгу «Розмінування піротехнічними підрозділами МВС деокупованих територій», який проходив в Military Media Center, зазначив начальник інженерної служби Головного управління НГУ полковник Олександр Цікра.

«На теперішній час групами розмінування НГУ виявлено, знешкоджено та знищено 16 754 вибухонебезпечних предметів. Основу кількісних показників складають протитанкові, протипіхотні міни, ракети, артилерійські боєприпаси, авіаційні ракети і бомби, мінні пастки», – зазначив він.

За словами Олександра Цікри, окрім проведення безпосередньо розмінування, інженерні підрозділи Нацгвардії нині виконують завдання з розвідки, влаштування інженерних загороджень, здійснення руйнувань визначених об’єктів, фортифікаційне обладнання, влаштування захисних споруд, участь у ліквідації надзвичайних природних і техногенних ситуацій.

Нагадаємо, що з 2 квітня по 25 червня 2022 року групи розмінування НГУ виконували завдання у 36 населених пунктах Бучанської, Ірпінської, Макарівської, Гостомельської, Немішаївської, Бородянської територіальних громад Київської області, у взаємодії з ДСНС залучались до виконання завдань розмінування на Державному спеціалізованому підприємстві «Чорнобильська АЕС».

Пресслужба НГУ

Перейти до вмісту