Сапер з 9-річним досвідом провів тренінг для столичних старшокласників - НГУ

Станом на початок 2023 року через війну в Україні близько третини території забруднено вибуховими боєприпасами. На повне розмінування країни підуть десятки років, а мінна небезпека – це постійні ризики для життя саперів та цивільних. Про те, як поводитись з вибухонебезпечними предметами, варто знати кожному – як у прифронтових районах, так і в тилу, де досі залишається велика кількість боєприпасів ворога.

Дмитро служив сапером з 2014 по 2021 роки й виконував завдання у найгарячіших точках під час АТО/ООС. Днями він зустрівся зі старшокласниками однієї зі столичних шкіл, щоб поговорити з ними про мінну небезпеку.

“Вміти виявити вибухонебезпечний предмет та знати, що з ним робити – це необхідні нині знання. Головні правила для цивільних: не підходити, не чіпати, викликати відповідні служби, – розповідає учням Дмитро, старший сержант НГУ. – Варто також пам’ятати, що велика кількість боєприпасів залишається на територіях, які здаються нам безпечними, оскільки там вже не ведуться бойові дії. Проте перш ніж вони стануть такими насправді, нам потрібно провести багато роботи, а до того – бути дуже обережними”.

Перейти до вмісту