Роз’яснення щодо недостовірної інформації, що поширена ЗМІ - НГУ
Така інформація вчора ширилась у багатьох ЗМІ. Вона не відповідає дійсності й невірно трактована тими, хто її поширив від першоджерела.
 
По факту:
 
У вівторок, 21 травня, Хмельницький міськрайонний суд виніс перші рішення про умовно-дострокове звільнення двох засуджених від відбування покарання за військову службу в Силах оборони. Відповідне повідомлення з’явилося на сайті установи (https://t.ly/XhJHk)
 
Того дня надійшло два подання з ДУ «Хмельницький слідчий ізолятор». Вони розглядалися у відкритому дистанційному судовому засіданні в режимі відео конференції. Обидва засуджених виявили бажання проходити військову службу за контрактом, що відповідає вимогам проходження військової служби за контрактом, визначеним ст.21-5 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».
Яке ж рішення ухвалив суд?
 
Клопотання кожного засудженого підтримали прокурор та представник ДУ «Хмельницький слідчий ізолятор». Ці клопотання суд задовольнив та зобов’язав ДУ «Хмельницький слідчий ізолятор» невідкладно, але не пізніше 24 годин після набрання ухвал законної сили, умовно-достроково звільнити чоловіків від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом.
 
Також – цитуємо: «передати чоловіків до підрозділів Національної гвардії України, доставивши до Хмельницького об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки для укладення контракту та проходження військової служби.»
 
Тож фраза «передати чоловіків до підрозділів Національної гвардії України» – трактувалася як те, що їх передали для подальшого проходження служби у складі Нацгвардії.
 
Насправді:
 
«передати чоловіків до підрозділів Національної гвардії України, доставивши до Хмельницького об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки для укладення контракту та проходження військової служби» – означало, що підрозділу Нацгвардії їх передали саме для того, аби військовослужбовці Нацгвардії, які виконують завдання з конвоювання засуджених та осіб взятих під варту, – доставили їх до міського ТЦК. («…..доставивши до Хмельницького об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки для укладення контракту та проходження військової служби»).
 
Тобто, вони в НГУ не будуть проходити службу, їх військові НГУ лише доставили до ТЦК.
 
Пресслужба НГУ
Перейти до вмісту