Ротвейлер Габріелла не дасть диверсантам провезти до Києва незаконні зброю та боєприпаси - НГУ

На блокпостах по Україні службу несуть не лише військовослужбовці, а й службові собаки. Саме вони завдяки нюху і випрацюваним навичкам роблять перевірку більш ефективною.

Серед основних завдань таких об’єктів – запобігання несанкціонованого ввезення зброї, боєприпасів, вибухових речовин, виявлення осіб, що підозрюються у співпраці з незаконними збройними формуваннями, а також злочинців, які перебувають у розшуку тощо.

На одному з блокпостів ми познайомилися з кінологом Андрієм та його бойової товаришкою – Габріеллою. Собака настільки добродушна, впевнена та грайлива, що викликає усмішки не лише у військових, а й у всіх, хто проходить чи проїжджає повз. Але є винятки – велосипедисти та зловмисники зі зброєю – їх вона не жалує. І якщо на перших лиш осудливо гарчить, других – «здає» своїм гвардійським кураторам.

На питання, чому військова собака така добра, кінолог каже: «бо вона дипломований професіонал, в неї є ліцензована спеціальність – «пошук зброї та набоїв», на агресію її не тренували, та й не про її це характер…». Після проходження навчання кінолог з Габріеллою забезпечують громадський порядок, а з початком повномасштабної війни – працюють на блокпостах.

«Ми проводимо перевірку підозрілих автомобілів на заборонені речі: набої, вибухівку, зброю. Одна собака іноді здатна знайти те, чого не знайде ціла група досвідчених патрульних», – розповідає Андрій. – У нашому підрозділі – це єдина службова собака породи ротвейлер. Вважається, що ця порода краща для затримання або конвоювання. Але Габріелла розбиває ці стереотипи».

Пресслужба НГУ

Перейти до вмісту