«Росіяни приносять лише розруху»: гвардієць з позивним Кіндер розповів про бої на Донеччині та звільнення Херсонщини - НГУ

До повномасштабного вторгнення нацгвардієць Андрій на псевдо Кіндер кілька років працював за кордоном. Повернувшись додому влаштовувався на роботу на одне з промислових підприємств міста, а 24 лютого із вже зібраними речами був у військкоматі.

Андрій народився та виріс у Кривому Розі, пройшов строкову службу у лавах Збройних Сил України та продовжив свій шлях у рядах Державтоінспекції, де прослужив більш як 10 років. Ще з дитинства чоловік займається спортом та має звання кандидата в майстри спорту з плавання. З початком Антитерористичної операції у 2014-му році був на ротаціях на сході України, тому вже знав, що таке бойові дії.

26 лютого 2022 року Кіндер вже був у стрілецькому батальйоні Криворізької бригади Національної гвардії. Перед ротацією на Донеччину військовий разом з побратимами пройшов кількатижневу підготовку.

«Окрему подяку хочу висловити нашим інструкторам, які займалися підготовкою особового складу від самого початку. Це справжні «рейнджери». Усі знання, які вони нам дали врятували нам життя», – відзначає Андрій.

«В кінці квітня минулого року ми приїхали під Новомихайлівку. Те, що там було – лише розруха, яку принесли росіяни. Постійний свист снарядів над головою, палаючі будинки місцевого населення, розбиті дитячий садочок та ігровий майданчик, на якому ще не так давно гралися діти», – згадує Кіндер.

«Наша лінія оборони була розгорнута на кілька десятків метрів і ми тримали її разом з бійцями Збройних Сил. За день могли нарахувати до 300 «прильотів» із різних видів озброєння. Коли ми пересувалися між позиціями, сліди від ворожих снарядів були майже на кожному кроці», – говорить Андрій.

Під час одного з чергових обстрілів гвардієць отримав осколкове поранення. Після того, як йому надали медичну допомогу, чоловік повернувся на свою позицію.

«На початку травня в наш район відповідальності залетіли дві ворожі СУ-шки й почали по нас «працювати». Один зі снарядів влучив за два метри від окопу, нас з побратимом «накрило» вибуховою хвилею і засипало землею. Поки Олексій допомагав мені вибратися, у його шолом прилетів осколок. Цей день ми називаємо своїм другим днем народження», – розповідає Кіндер.

Після лікування Андрій повернувся у стрій та у складі підрозділу оперативного призначення брав участь у звільненні правобережжя Дніпра.

«Досвід, отриманий в Новомихайлівці, дуже допоміг під час наступальних дій в Херсонській області – ми знали тактику, вміли користуватися зброєю та були готові до будь-яких ситуацій», – говорить Кіндер.

Підрозділ, в якому проходить службу гвардієць, брав участь у штурмі таких населених пунктів як Дудчани та Милове, у яких російські війська облаштовували свої командні пункти та склади. Співслужбовці Андрія вважають штурм Дудчан надзвичайно зухвалим – гвардійці зайшли у населений пункт коли противник цього не очікував та, злякавшись, просто втік.

«Я не зміг би собі пробачити, залишаючись осторонь. Це наша земля, тут живуть наші сім’ї й ми повинні їх захищати», – підкреслює військовий.

Група інформації та комунікації Центрального ТУ

Перейти до вмісту