Гостомельський капкан: бій за аеропорт під Києвом (ВІДЕО) - НГУ

У день початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну селище міського типу Гостомель з його аеропортом “Антонов” стало однією з перших і основних цілей російських військ.

Перша крилата ракета вдарила по Гостомелю зранку 24 лютого. Через кілька годин розпочався штурм аеропорту та військової частини Національної гвардії України, розташованої в місті.

Майже одразу ворожий вогонь з повітря вдарив по ангару, де розташовувався найбільший у світі літак, єдиний довершений у своєму ряді – Ан-225 “Мрія”. Також від російських некерованих авіаційних ракет постраждав Ан-124 “Руслан”, який знаходився в сусідньому ангарі. Аеропорт в Гостомелі міг приймати великі вантажні літаки. Тому окупанти планували його використовувати для швидкого переміщення десанту та техніки. А далі пряма дорога на Київ.

Окрім Нацгвардії в обороні летовища брали участь підрозділи інших військових формувань та спеціальних служб України. Гостомельський аеропорт штурмували російські десантники на гелікоптерах під прикриттям бойових вертольотів Ка-52, штурмовика Су-25 і бомбардувальника Су-24.

Основу ротно-тактичної групи гвардійців складали воїни-строковики – молоді, але професійно підготовлені, в найкращих традиціях гостомельської бригади. Вогнем з зенітних установок та переносних зенітно-ракетних комплексів українські захисники підбили 6 російських гелікоптерів. В їх числі і широко розрекламовані на російському телебаченні “легендарні” Ка-52.

Гвардійці разом із підрозділом ЗСУ застосували артилерію по скупченню живої сили противника, що десантувалась з уцілілих гелікоптерів. Також вони завдали масованого артилерійського удару по злітно-посадковій смузі аеропорту. За даними української розвідки в аеропорту Гостомеля ворог планував висадити десант із технікою з використанням військово-транспортних літаків Іл-76. Але українські захисники летовища не дали змогу реалізувати цей план.

Як посилена рота Нацгвардії стримала прорив російського десанту на Київ: кореспондентка ТСН поспілкувалась із героями.

Перейти до вмісту