Рівненські кінологи навчають майбутнє покоління службових собак - НГУ

Нещодавно в рівненській військовій частині Нацгвардії з’явилися нові собаки малінуа. Це особлива порода собак, котрі після якісної підготовки стають незамінними помічниками нацгвардійців у найрізноманітніших службово-бойових завданнях.

Айрон і Мілка – бельгійські вівчарки малінуа, які розпочинають службу в рівненському підрозділі НГУ. Попереду в собак кілька етапів навчання: соціалізація, загальний курс підготовки, спеціальна підготовка і безпосередня підготовка перед виконанням кожного із завдань.

«Маю досвід виконання службово-бойових завдань із німецькою вівчаркою і з бельгійською малінуа. Хоч собаки й схожі, проте малінуа активніші й нові знання схоплюють на льоту», – ділиться старший дресувальник кінологічної групи Василь.

За словами кінолога Сергія, ще однією перевагою малінуа є те, що вони легше піддаються дресування:

«Ці собаки короткошерсті, швидко навчаються і легко піддаються тренуванню».

Підготовку собак слід розпочинати в ранньому віці. Спочатку власники собак навчають їх базових команд: «сидіти», «лежати», «до мене», а також займаються їхньою соціалізацією. 

«Працювати з Айроном я почав ще коли йому було 4 місяці. Тоді він опановував перші команди: сидіти, лежати. Зараз триває соціалізація: ми займаємося в парку, багато гуляємо, звикаємо до людей, інших тварин і міської метушні. Загальний курс підготовки розпочався у віці 6 місяців. Під час цього етапу навчання малінуа опановує значнішу кількість команд, вчиться долати бар’єри. Після цього на собаку чекає спеціальний курс підготовки – пошук людини по запаховому сліду та її затримання, вибірка, прийоми захисту. Айрон виконуватиме завдання з конвоювання засуджених, тому ми активно працюємо над пошуком по запаховому сліду, а ще беремо участь у заняттях із зустрічного, судового, планового конвоювання, відпрацьовуючи алгоритм дій кінологічного тандему», – розповідає гвардієць-кінолог Сергій.

Запорукою успішного виконання завдань службовими собаками є гарний тандем з господарем і постійні тренування.

«Ми з Мілкою несемо службу з охорони громадського порядку. Як військовослужбовець, так і пес постійно готується до виконання службово-бойового завдання. Крім 2-3 тренувань на тиждень і часу на відпочинок, перед службою ми перевіряємо готовність собаки до виконання завдань, стан здоров’я, враховуємо метеорологічні подразники», – коментує кінолог Василь.

Відділення інформації і комунікації Західного ТУ

Перейти до вмісту