Рідним гвардійця вручили орден «За мужність» III ступеня (посмертно) - НГУ

Начальник Національної академії Національної гвардії України генерал-лейтенант Сергій Соколовський вручив орден «За мужність» III ступеня (посмертно) батьку загиблого курсанта Єгора Горбача.

«Я розумію, що жодні відзнаки й нагороди не повернуть найдорожчих, але нехай цей орден стане свідченням відваги, мужності та самопожертви героя, який назавжди залишиться у наших серцях і пам’яті. Він є прикладом справжніх захисників, відданих своїй державі. Герої не вмирають!», – підкреслив начальник Академії.

Нагадаємо, 25 лютого 2022 року курсант факультету логістики солдат Єгор Горбач у складі зведеного батальйону факультету логістики виконував службово-бойове завдання на блокпосту в районі окружної дороги в районі смт. Високий Харківської області з метою виявлення та недопущення прориву передових сил та диверсійно-розвідувальних груп противника.

Під час несення служби, солдат Єгор Горбач в якості спостерігача та чергового засобу вогню після обстрілу блокпоста з реактивних систем залпового вогню противника першим прибув на вогневу позицію та помітив наближення диверсійно-розвідувальної групи противника, яка рухалась в напрямку м. Харкова та відкрив вогонь на ураження.

Своїми відважними та рішучими діями, солдат Єгор Горбач затримав просування ДРГ противника, яка намагалася безперешкодно проїхати на територію м. Харкова та дав змогу забезпечити її ураження основними вогневими засобами. В ході бойового зіткнення солдат Євген Горбач отримав вогнепальне поранення в голову, але не залишив поля бою. Від отриманого поранення помер в лікарні.

Героя відзначено державною нагородою за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі відповідно указу Президента України № 79/2022.

Світла пам’ять та шана українському воїну!

Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікації НА НГУ

Перейти до вмісту