«При обороні кожен бій – це річ непередбачувана» – боєць на псевдо Діагноз про бої за Бахмут - НГУ
Ще 24 лютого Діагноз був цивільною людиною. Як говорить сам боєць, він приїхав до Києва в гості до рідних, а залишився – на війні.
 
До служби в одному з батальйонів оперативного призначення «Свобода» Бригади швидкого реагування Національної гвардії України герой проходив службу в багатьох підрозділах, проте вони на той час не займалися бойовими діями на передній лінії.
 
«На той час я прийняв рішення приєднатися до суто бойового підрозділу. Я чув про батальйон «Свобода», що його бійці беруть участь в найгарячіших точках фронту і сам обрав цей шлях», – ділиться гвардієць.
На Бахмутському напрямку йдуть найбільш інтенсивні бої на памʼяті Діагнозу, найближчі контакти з противником бувають подекуди на рівні 7-10 метрів. Ворог не боїться підходити до позицій наших воїнів, проте на них там вже чекають.
 
Одного разу на спостережному пункті ворог штурмував нечисленний підрозділ нашого героя кожні 30-40 хвилин цілу добу.

«Коли ти обороняєшся, кожен бій – це річ непередбачувана. Ти не знаєш повністю стратегії противника, хвилюєшся за побратимів – ворог наступає з усіх сторін. Нас добу штурмували групи різної чисельності з різним озброєнням. Це був найскладніший бій в моєму житті – в нас постійно закінчувався БК і нам не встигали його підносити, а нас то всього було 10 бійців на позиції, проте ми змогли успішно відбити всі атаки ворога», – пригадує Діагноз.

«Завжди важливо усвідомлювати, з ким ти воюєш. У нас є мотивація, вони ж її не мають. У них є наказ, якась команда, ми бачимо, як вони сунуться у бій, самі не усвідомлюють, навіщо вони це роблять. Ми ж ведемо наш народ та країну до звільнення і перемоги».

Перейти до вмісту