Президент України вручив ордени «Золота зірка» Герою України Леву Пашку та родині загиблого Героя України Михайла Чупріна - НГУ

Сьогодні, 24-го лютого, у річницю з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, Президент України Володимир Зеленський вручив орден «Золота зірка» з присвоєнням звання «Героя України» двом військовослужбовцям Національної гвардії України лейтенанту Леву Пашку та родині старшого лейтенанта Михайла Чупріна. Обидва боронили Маріуполь у складі окремого загону спеціального призначення «Азов» військової частини 3057 НГУ.

Лев Пашко – досвідчений лідер, який вміло керував підпорядкованим підрозділом, успішно виконував поставлені завдання та безжалісно знищував ворога.

1 квітня загін противника вийшов на околицю Маріуполя й заходився облаштовувати блокпост. Лейтенант Пашко з позивним Хорус чудово розумів, що ворожий підрозділ переважає «азовців» і чисельно, і озброєнням, до того ж його з кількох боків прикривала артилерія. Та попри все це, Хорус наважився на штурм. О 15:30 він спланував дії підлеглих, довів порядок висування та роботи кожному з них, а вже о 16:45 на місці ворожого блокпосту майорів прапор України.

 

П’ятнадцятьом відчайдушним гвардійцям «Азову» протистояли близько півсотні російських окупантів, танк та чотири бойові бронемашини «Рись». Проте у результаті бойового зіткнення було знищено всю техніку та половину особового складу ворога. І це лише кілька прикладів особистої мужності та виняткового військового професіоналізму молодого командира.

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народу Указом Президента України №251/2022 від 17 квітня 2022 року лейтенанту Пашку Леву Валерійовичу присвоєно звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка».

Детальніше про подвиг Героя України Лева Пашка, читайте: https://ngu.gov.ua/ukrayinskyj-horus-yakyj-vpravno-byv-zagarbnykiv-istoriya-geroya-ukrayiny-leva-pashka/

З 25 лютого по 12 березня 2022 року танкісти роти старшого лейтенанта Михайла Чупріна героїчно відбили 8 спроб прориву оборони в місті Маріуполь, у неймовірно важких умовах вистояли під час ворожих обстрілів з артилерії та реактивних систем залпового вогню «Град».

13 березня 2022 року під час спроби прориву оборони міста з боку населеного пункту Старий Крим старший лейтенант Чупрін з позивним Чуп особисто знищив 3 танки, 2 бронетранспортери та близько взводу особового складу противника.

 

Героїчні дії його підрозділу значно сповільнили темпи просування ворога до міста. Танки «Азова» стали надійним щитом для Маріуполя. Подання на присвоєння Чупу найвищого звання України було складено ще за його життя, але в Указі вже стояло скорботне «посмертно»…

Чуп помер як справжній танкіст, прийнявши свій останній бій у танку, який був підбитий і не міг рухатись. Проте бойова машина могла вести вогонь, тож старший лейтенант Чупрін вирішив використати її як нерухому вогневу точку. Разом із командиром роти у башті залишився навідник із позивним Прес — сержант Руслан Живолуп, і танк продовжував стріляти, аж поки зрештою рашистам вдалося влучити у «азовський» Т-64 та знищити двох безстрашних воїнів…

За бойові заслуги та виняткову мужність Указом Президента України № 167/2022 від 25 березня 2022 року старшому лейтенанту Чупріну Михайлу Руслановичу присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

Детальніше про подвиг Героя України Михайла Чупріна, читайте: https://ngu.gov.ua/buty-voyinom-zhyty-vichno-istoriya-geroya-ukrayiny-myhajla-chuprina/

Пресслужба НГУ

Перейти до вмісту