Майже 300 Захисників і Захисниць візьмуть участь у відборі до національної збірної Invictus Games-2023, – заступник міністра Євген Котик - НГУ

Міністерство у справах ветеранів України очікує на реєстрацію майже 300 учасників відбору до національної збірної для участі у міжнародних спортивних змаганнях Invictus Games-2023, що відбудуться у німецькому місті Дюссельдорф.

Про це повідомив заступник міністра у справах ветеранів України Євген Котик під час прямого включення до інформаційного марафону національних телеканалів.

Наразі триває реєстрація на участь у національних змаганнях, подати заявку можна до 14 березня (включно) на платформі Е-ветеран: https://eveteran.gov.ua/benefits/uchast-u-vseukrayinskih-zmagannyah-igri-neskorenih

майже 300 захисників і захисниць візьмуть участь у відборі до національної збірної invictus games-2023, – заступник міністра євген котик

“Ми очікуємо на реєстрацію майже 300 учасників з числа військовослужбовців та ветеранів російсько-української війни, які отримали поранення під час, або внаслідок виконання службових обов’язків у зоні бойових дій. Під час змагань, що відбудуться на  Львівщині, будуть відібрані 24 спортсмени, які представлятимуть Україну на міжнародних спортивних змаганнях Invictus Games у Дюссельдорфі. Буде враховуватись як спортивна складова, так і внутрішня вмотивованість до реабілітаційного процесу, адже самі змагання та підготовка до них – це також важлива складова медичної та психологічної реабілітації”, – розповів Євген Котик.

Заступник міністра зазначив, що наразі переважна більшість ветеранів, навіть тих, хто отримав поранення або травмовані – беруть активну участь у відсічі повномасштабної російської збройної агресії, допомагають нашим військовим боронити Українську державу. Їм буде запропоновано на деякий час змінити військову передову на спортивну заради перемоги України на міжнародній спортивній арені.

“Ми можемо надати можливість нашим мотивованим Воїнам, які на полі бою відстоюють незалежність держави, здобути перемогу й на міжнародній спортивній арені, продемонструвати всьому світу, хто такі українські Захисники і Захисниці, нашу ідентичність, дати змогу відстояти на міжнародній арені незалежність і статус України”, – наголосив Євген Котик.

Нагадаємо, цьогоріч міжнародні змагання Invictus Games відбудуться у німецькому місті Дюссельдорф з 9 по 16 вересня. Наша країна буде представлена на Invictus Games командою із 24 спортсменів з числа військовослужбовців та ветеранів російсько-української війни, які отримали поранення під час або внаслідок виконання службових обов’язків у зоні бойових дій.

Відбір до національної збірної Invictus Games відбудеться у квітні 2023 року в Львівській області.

Вже визначено головного тренера збірної. Це Олена Яновська – легкоатлетка, майстер спорту міжнародного класу, учасниця Олімпійських ігор 2016 року в Ріо-де-Жанейро, тренерка з легкої атлетики збірної команди України на Іграх Нескорених 2022 року, головний тренер збірної команди України на Іграх Воїнів 2022 року.

Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна зазначила, що сам процес підготовки та участь українських Воїнів у міжнародних спортивних змаганнях є ефективним засобом для реабілітації, а також одним із потужних інструментів дипломатії нашої країни.

Перейти до вмісту