Предстоятель ПЦУ Блаженніший Епіфаній відслужив літію по загиблих українцях у храмі гвардійців - НГУ

Предстоятель Православної Церкви України Блаженніший Епіфаній відвідав храм Андрія Первозванного, розташований на території 5-ї Слобожанської бригади Національної гвардії України.

Храм зруйнувала російська авіація на початку березня 2022 року. У зруйнованому храмі на честь святого апостола Андрія Першозваного було звершено заупокійну молитву за душі полеглих захисників України та мирних мешканців.  Голова церкви запевнив вірян, що всі храми, які зазнали руйнувань через російську агресію будуть відновлені.

«Душу переповнює сум, що такі святині руйнуються під час цієї страшної війни. Але я переконаний, що ми переможемо. Після Перемоги в Україні буде встановлено справедливий мир. Бо мир без справжньої Перемоги неможливий. Ми переможемо, на нашому боці Правда, і відновимо і храми, і житло, і військові частини ще краще, ніж було до цього. Нехай Господь нам у цьому допомагає!» — запевнив Блаженніший Епіфаній. До речі 6 грудня 2016 року майбутній Предстоятель ПЦУ в присутній на освячені цього Храму.

«5 березня 2022 року вночі російські окупанти завдали чотири авіаудари по нашій військовій частині. Через це більшість будівель були зруйновані, зокрема й Храм Андрія Первозванного. Наразі проводиться експертиза, чи можливо його відремонтувати та реставрувати. Наш особовий склад у цьому зацікавлений, щоб він був відновлений», — пояснив полковник Олег Фомін.

За даними Держслужби з етнополітики та свободи совісті станом на 20 вересня 2022 року російські окупанти зруйнували понад 270 релігійних споруд у 14 областях України.

Гвардійці переконані, що ворог обов’язково відповість за кожну завдану рану українській землі.

Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління Національної гвардії України

Перейти до вмісту