«Працюємо в напруженому режимі, адже від наших дій можуть залежати результати військових операцій»: історія командира міномета на псевдо Вчитель - НГУ

До лав Національної гвардії України приєднуються чимало чоловіків та жінок з різними навичками, досвідом й знаннями, але всі вмотивовані та готові вчитися, щоб ефективно нищити ворога на полі бою. Так в 11 бригаді імені Михайла Грушевського Південного ОТО НГУ проходить службу Євген, який змінив навчальний клас на військовий окоп.

Позивний Вчитель командир міномета Євген отримав не просто так. Він закінчив педагогічний факультет Ізмаїльського державного гуманітарного університету та здобув спеціальність вчителя початкових класів. Одразу ж після отримання диплома, пішов працювати до школи, де йому одразу довірили навчати дітей, які щойно прийшли до першого класу.

«Тоді вони походили на маленьких курчат. На сьогодні всі вони вже давно повнолітні й деякі боронять нашу Батьківщину на передовій», – згадує Вчитель.

38-річний Євген мав багато планів на життя, але, на жаль, повномасштабне вторгнення країни-терористки внесло свої корективи. Як розповідає гвардієць, ранок 24-го лютого 2022 року для нього, тоді цивільного, був, на перший погляд, звичайним:

«Дружина була на роботі, я вів сина першокласника до школи. Тільки на вулиці виявив велику кількість пропущених дзвінків і повідомлень. Того дня заняття скасували».

Чоловік, побачивши звернення Президента України, відвіз родину до кордону з Румунією на паром, а сам повернувшись до Одеси, прийшов до місцевого центру комплектування й вступив до лав Національної гвардії України:

«Дружина не одразу погодилася на мої вмовляння відвезти їх у більш безпечне місце та моє бажання йти захищати країну, але невдовзі, все ж таки підтримала».

Тоді на базі 11 бригади формували мінометну батарею, до якої направляли людей, котрі під час строкової служби мали досвід роботи з артилерійським озброєнням. Як зазначає герой історії, завдяки професіоналізму, чітким діям командирів підрозділу, процес навчання та злагодження мінометної батареї відбувся досить швидко.

Військовий вишкіл передбачав не тільки фізичне тренування, але й навчання зі спеціальних дисциплін, таких як вогнева підготовка, тактика ведення бою в екстремальних умовах, медична підготовка та інші.

«Вже через кілька місяців, після теоретичних занять та практичних стрільб, ми могли впевнено називати себе мінометниками. Щодо нашого колективу, хочу підкреслити, що важливими є згуртованість та довіра між побратимами. Умови служби бувають досить складними, тому важливо, аби у всіх військовослужбовців було відчуття співпраці та взаємопідтримки. Це допомагає не тільки у виконанні бойових завдань, але й забезпечує підтримку та допомогу в складних ситуаціях», – впевнений Вчитель.

Гвардійці беруть участь у відсічі збройної агресії на всіх рубежах і напрямках, де ведуться бойові дії по захисту України. Артилерійська та мінометна батареї постійно нищать ворога на півдні держави, демонструючи ворогу сталеву силу українського війська.

«Ми виїжджали на передову вже декілька разів. Там безпосередньо доводиться стикатися з ворожим вогнем, ризикувати своїм життям. Проте, всі ми знаємо, що від наших дій можуть залежати результати військових операцій, тому працюємо в напруженому режимі, щоб досягти своїх цілей та забезпечити безпеку своїх побратимів по зброї та цивільного населення. Окремо хочу підкреслити, що спокій, врівноваженість нашого командира допомагають мені, особисто, зберегти свій войовничий дух та емоційну стійкість під час перебування на лінії вогню», – каже Євген.

За мужність та відвагу, проявлені у відсічі ворога під час повномасштабного вторгнення рф на територію нашої держави, молодшого сержанта Євгена Бончева нагороджено  відомчою заохочувальною відзнакою «За доблесну службу» від командувача Національної гвардії України.

Гвардієць Євген впевнений, що наша держава має сильну військову міць, що допоможе нам подолати зло, яке прийшло на нашу землю. Коли всі українці повернуться до своїх домівок, ми зможемо звернутися до важливих завдань, таких як розвиток економіки, підвищення життєвого рівня та зміцнення нашої позиції на міжнародній арені. Це забезпечить стабільне та щасливе майбутнє для нас та наших нащадків.

Група інформації та комунікації Південного ОТО

Перейти до вмісту