Позивний Вікінг – історія юнака та воїна - НГУ

Таких, як Данило, сотні – молодих хлопців-строковиків, які пройшли горнило перших місяців війни, вистояли у найтяжчій період і продовжують боронити рідну країну.

З нашим героєм, бійцем патрульного батальйону 5-ї Слобожанської бригади НГУ, ми розмовляємо у місці тимчасової дислокації.

Данило – молодий хлопець, йому лише 20 років. Але він вже має бойовий досвід, бо холодною весною 2022-го усі сили були кинуті на відбиття перших атак окупантів. Ми п’ємо гарячий чай та розмовляємо про ті буремні події.

«Данило, солдат строкової служби, позивний Вікінг, – представляється боєць та додає: «Призвався у січні 2022-го. Прослужив лише місяць, коли почалась повномасштабна війна. Це був останній призов перед вторгненням. Вже на другий день побачив нашого вбитого хлопця, прилетів пакет “градів” по нашому розташуванню, вбило контрактника. Ми всі бачили та розуміли, що це може бути й з нами. Перші тижні ми захищали П’ятихатки, “розу вітрів”, Руську та Черкаську Лозову. А після була Дементіївка, де ми стояли два місяці. Там було найважче», – з сумом розповідає Данило.

Вікінг розповідає, що по їхніх позиціях постійно працювали танки, артилерія та авіація російських окупантів. І саме тоді хлопець вперше взяв участь у бою на короткій дистанції.

«Найближчий бойовий контакт був на відстані 10-15 метрів. Я точно знаю, що влучив, бачив на власні очі, як ворог отримав мою автоматну чергу», – згадує Вікінг.

Батальйон Вікінга вивели на ротацію, а за місяць вже відбувався Харківський контрнаступ. Для Данила він розпочався з півночі області, його рота звільняла селище Уди. Ворог тікав, втрат серед бійців не було. Після того підрозділ перекинули на Куп’янськ. Вікінг з побратимами брали селище Новоселівське, займалися стабілізаційними заходами на Сватівському напрямку.

«Взимку у сирих та холодних шанцях я застудив нирки. Наразі визнаний обмежено придатним. Було вже дві операції, можливо, будуть ще. Я, разом з іншими строковиками був переведений у 5-ту Слобожанську бригаду, бо моя бригада стала штурмовою, а строковиків не можна залучати до бойових дій», – розповідає Данило

Наразі Вікінг виконує завдання з охорони стратегічних об’єктів. Хлопець чесно несе свою службу, на рівних з іншими бійцями виконує поставлені завдання та чекає змін на краще із своїм здоров’ям. Ми допиваємо чай та Данилові змогу відпочити, бо за декілька годин йому знову виходити на охорону нашого з вами спокою.

Відділення інформації та комунікації 5-ї Слобожанської бригади Національної гвардії України

Перейти до вмісту