«Постійно намагалися своїми діями ввести в оману росіян», — офіцер Нацгвардії Спартак - НГУ

Спартак офіцер Нацгвардії. Йому33 роки, він родом з Житомирщини. Починав строковиком у львівській частині, нині він — командир підрозділу, загартованого у жорстоких боях на Луганщині та Донеччині.

З 2020 року Спартак служив у Слов’янську, де був командиром роти. На початку повномасштабного вторгнення, він разом з резервами був перекинутий у напрямку Ізюма. Потрібно було стримувати просування значних сил російських окупаційних військ. Невдовзі Спартак очолив батальйон, який у надзвичайно важких умовах тотальної переваги російської артилерії, боронив Рубіжне Луганської області.

«У стрілецькому батальйоні військової частини 3035 Національної гвардії України були десь близько 150 військовослужбовців строкової служби, які з першого дня повномасштабного вторгнення прийняли бій і билися приблизно чотири з половиною місяці. Після цього їх вивели з району оборони. Я вам скажу, що завдяки нашим військовослужбовцям, строковикам, завдяки нашій сталевій піхоті, ми стримували таку навалу противника, наносили їм таке  вогневе враження, що це — просто колосально, і не до порівняння», — ділиться Спартак.

Після Рубіжного був Сєвєродонецьк. Завдяки захисникам цього міста вдалося виграти час для Сил Оборони, завдати ворогу величезних втрат.

«Ми прекрасно знали місто, відчували у ньому себе як риба у воді. Кожна вулиця, кожен будинок — фортеця: багато укриттів та укріплень. Ми все це використовували на свою користь», — розповідає гвардієць.

Так тривало поки ворогу не вдалося знищити логістичні артерії на шляху до Сєвєродонецька. Плацдарм поступово перетворювався на пастку. Вихід з міста та форсування ріки Сіверський Донець стало складною, але успішною операцією, яка завершилася заняттям нових позицій, які гвардійці продовжили стійко утримувати.

Наступний етап — утримання рубежів оборони у районі Майорська. Гвардійці стримували значні сили “вагнерівців”, регулярних російських окупаційних військ та мобілізованих з самопроголошених “республік”. Проте бійці Спартака діяли не лише в обороні, але й проводили відчайдушні штурмові дії, виявляючи зосередження противника тепловізійним обладнанням та дронами. Успішна розвідувальна діяльність також допомагала ефективному застосуванню артилерійських розрахунків гаубиць М777 та 120-мм мінометів суміжних підрозділів.

«Окремо скажу про хлопців з мінометної батареї батальйону «Донбас» [батальйону спеціального призначення «Донбас» 15 Слов’янського полку] — ювеліри своєї справи», — уточнює офіцер.

Восени 2022 року Спартак та його підлеглі брали участь у звільнені Озерного разом зі 103 окремою бригадою територіальної оборони. Штурм населеного пункту Діброва досяг успіху після декількох спроб.

«Постійно намагалися своїми діями ввести в оману росіян. Ми розповсюджували дезінформацію щодо напрямку основного удару. Це було непросто, але приносило добрий ефект, завдяки тому, що наші бійці були добре підготовлені до ведення оборонних та штурмових операцій, — коментує Спартак. Він продовжує, що наразі, військовослужбовці 15-го Слов’янського полку вже багато місяців воюють у лісах під Кремінною, щодня відбивають численні штурми російської піхоти, витримують важкі артилерійські обстріли та авіаудари, при цьому завдаючи значних втрат ворогу, — Був такий епізод, коли ми вкотре зустрілися з великою групою піхоти противника. Працювали в обороні. Вона була добре спланована, тому ми відбили штурм та завдали значних втрат противнику. Потім я спостерігав, як ворожа піхота почала відступати, тягнучи за собою лише декількох бійців».

Військовослужбовці батальйону спеціального призначення «Донбас» 15-го Слов’янського полку Національної гвардії є питомою складовою Сил Оборони України. Вони професійно нищать російських загарбників на східних рубежах, відчайдушно б’ються за волю та суверенітет українських земель.

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ НГУ

Перейти до вмісту