«Спартан»: від звільнення Харківщини до оборони Бахмута та Соледара - НГУ

3 бригада оперативного призначення була створена наказом МВС від 11.06.2014 №554 для участі в охороні громадського порядку та захисту територіальної цілісності України. В період з червня по жовтень 2014 року відбувалося комплектування особового складу.

З перших днів формування бригада приступила до виконання службово-бойових завдань, брала участь в антитерористичній операції та операції Об’єднаних сил. Гвардійці 3 оперативної бригади несли службу на блокпостах та опорних пунктах підрозділів, надавали артилерійську підтримку піхотним підрозділам, брали участь у безпосередніх бойових зіткненнях із ворогом. Основними гарячими точками для бригади стали Дебальцеве, Кримське, Маріуполь та Попасна.

24 серпня 2015 року під час урочистостей з нагоди Дня Незалежності України на столичному Хрещатику відбулась церемонія вручення бригаді Бойового Прапору. 14 жовтня 2020 року за бойові заслуги, мужність, зразкове виконання покладених завдань та високий професіоналізм бригаді було присвоєно почесне найменування «імені полковника Петра Болбочана» на честь талановитого воєначальника Армії Української Народної Республіки.

По лютий 2022 року особовий склад військової частини продовжував виконувати службово-бойові завдання в районі проведення операції Об’єднаних сил, здійснював контрольно-перепускний режим та фільтраційні заходи на блокпостах, охороняв оборонні об’єкти Збройних сил України.

3 початку повномасштабної військової агресії російської федерації проти України особовий склад бригади з перших хвилин вторгнення давав гідну відсіч спробам противника прорватися до міста Харкова. Мужніми та рішучими діями з оборони міста відзначились бійці мінометних розрахунків, гаубичного артилерійського та зенітного ракетно-артилерійського дивізіонів бригади. 24 лютого 2022 року в перші години вторгнення трьома розрахунками гармати Д-30 особовим складом гаубичного артилерійського дивізіону було знищено 4 танки противника на об’їзній дорозі під Харковом. Того ж дня екіпаж бронеавтомобіля бригади разом з підрозділами ТРО прийняли свій перший бій на околиці м. Харкова – у П’ятихатках, де зупинили просування колони російських військ. 6 березня розрахунком ПЗРК «Перун» було збито дозвуковий штурмовик СУ-25, який здійснював обстріли Харкова.

За мужність і самовіддані дії, виявлені під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, десятки військовослужбовців бригади відзначені державними нагородами А саму бригаду Указом Президента України №537/2022 від 27 липня 2022 року нагороджене почесною відзнакою «За мужність та відвагу».

Гвардійці військової частини 3017 брали участь у звільненні та зачистці Малої Рогані, Циркунів та селища Кутузівка поблизу Харкова. З 6 вересня 2022 року бригада брала участь в контрнаступальній операції Сил оборони України на Слобожанщині. Взимку гвардійці брали участь у боях за міста Бахмут і Соледар. Під час боїв підрозділи бригади ліквідували суттєву кількість російських військовослужбовців та їх військової техніки.

У рамках рекрутингової кампанії МВС та Офісу Президента України бригада доєдналася до «Гвардії наступу» і отримала назву «Спартан». Нині гвардійці 3 бригади оперативного призначення імені полковника Петра Болбочана виконують службові завдання як у самому місті, так і на лінії бойового зіткнення з окупантами. Військовослужбовці бригади гідно протистоять рашистській навалі. Кожен із них готовий захищати рідну землю і гнати з неї ненависного окупанта.

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ

Перейти до вмісту