“Поліція Конго ув’язнила дитину за ворожіння”, – полковник Нацгвардії розповів про свій досвід миротворця ООН (ВІДЕО) - НГУ

Щорічно 29 травня відзначається Міжнародний день миротворців Організації Об’єднаних Націй. Багато військових, які у різні роки виконували миротворчі місії по всьому світу, зараз захищають Україну у лавах Національної гвардії України.

Одним з них є полковник Єгор Попков, який брав участь у 5 миротворчих місіях ООН, включаючи операції в Уганді, Кот-д’Івуарі та Демократичній республіці Конго.

“Оскільки на момент служби я вже володів французькою мовою на достатньому рівні, я склав екзамени й поїхав у Францію до військового інституту Жандармерії на стажування. Пізніше, у 2007 році, пройшовши відбір серед інших кандидатів, я отримав можливість долучитися до миротворчої місії ООН у Демократичній республіці Конго”, – каже Єгор Попков.

Завданнями миротворців ООН є врегулювання воєнно-політичних конфліктів, відновлення та збереження миру, а також контроль за безпекою цивільного населення у регіонах, де діють незаконні військові угрупування чи злочинні групи.

“Є регіони з великою кількістю злочинних угрупувань, які грабують цілі селища, відбирають їжу, ґвалтують жінок. Нашою задачею був захист мирного населення від таких злочинців”, – розповідає Єгор Попков.

Варто зауважити, що з 1992 року у миротворчих операціях ООН у 18 країнах світу взяло участь понад 45 тисяч українських військовослужбовців. З них 58 українських військових загинули при виконанні завдань.

Детальніше про миротворчу службу, складнощі та речі, які найбільше шокували на іншому континенті дивіться у матеріалі ТелеРадіоСтудії “Бориспіль”:

Перейти до вмісту