Гвардійці вшанували пам’ять Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького - НГУ

10 років тому загинув Герой України генерал-майор Сергій Кульчицький. Він став першим бойовим генералом, котрий загинув від рук російських агресорів ще у 2014 році, обороняючи рідну землю від російських окупантів і їхніх найманців.

 

Сьогодні у Львові в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла відбулася поминальна панахида, присвячена десятій річниці від дня загибелі Героя України, а на Полі почесних поховань Личаківського кладовища – покладання квітів до могили генерала.  

 

Вшанувати пам’ять про Сергія Кульчицького прийшли представники духовенства і місцевого самоврядування, командування Західного територіального управління НГУ, ветерани, командири військових частин, побратими, рідні та друзі.

Згадаємо. 2014 рік. 29 травня. Окупований російським збройним формуванням під керівництвом Гіркіна Слов’янськ став гарячою кримінальною точкою. Генерал Кульчицький вкотре привіз на гелікоптері провізію для своїх бійців, які захищали гору Карачун біля Слов’янська. Місце стратегічного значення, бо це була найвища точка і там розташовувався телерадіопередавальний центр. Генерал-майор розпитав про обстановку, підбадьорив гвардійців, забрав тих, хто мав іти на ротацію. Під час відльоту, за декілька сотень метрів від місця зльоту, вертоліт збивають комплексом ПЗРК бойовики-терористи. Екіпаж «Борту 16» боровся до останнього, намагаючись здійснити аварійну посадку. Унаслідок падіння вибухнули баки з пальним. Кадри цієї події у новинах наочно показали всій Україні, що проти нас росія застосує будь-які методи і війна буде кривавою.

 
Щоб врятувати життя або хоча б не лишити найманцям тіла тих, хто був на борту збитого гелікоптера, біля блокпосту у Слов’янську тривав запеклий майже двогодинний бій. Разом з генерал-майором Сергієм Кульчицьким загинули ще 5 військовослужбовців Нацгвардії й 6 працівників спеціальної роти міліції:
 
 • полковник Бульдович Сергій;
 • майор Курилович Віталій;
 • капітан Кравченко Сергій;
 • прапорщик Білошкурський Валентин;
 • прапорщик Ліпський Віктор;
 • старший лейтенант міліції Безпалько Петро;
 • старший лейтенант міліції Семанюк Василь;
 • старший прапорщик міліції Шарабуряка Володимир;
 • прапорщик міліції Лисенчук Володимир;
 • старшина міліції Остап’юк Петро;
 • старший сержант міліції Яков’як Віктор.

 

У громадах де жили та служили загиблі воїни також пройшли пам’ятні заходи. Гвардійці відвідали могили загиблих побратимів, поклали квіти і  помолилися за світлу пам’ять полеглих героїв.  

 

За виняткові військові заслуги перед Батьківщиною, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету України генералу Сергію Кульчицькому присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка». Посмертно.

 

Пресслужба НГУ,  Група інформації і комунікації Західного ТУ

Перейти до вмісту