Гвардієць бригади “Червона Калина” розповів про важкі бої на Запорізькому напрямку (ВІДЕО) - НГУ

Піхотинець та інструктор із бойової підготовки бригади “Червона Калина” на позивний Денді брав участь у багатьох важких боях проти російських окупаційних військ. Спочатку це був Донецький напрямок, район населеного пункту Спірне. Наразі підрозділ бійця воює на Запоріжжі.

Військовий підкреслює, що на Донбасі окупанти, не шкодуючи, кидали в бій непідготовлені підрозділи. З усмішкою пригадує випадок, як після відбиття ворожих позицій, один з окупантів, що вижив, розгубився в темряві та допомагав українським військам копати окопи.

“На Донбасі ми протистояли, в основному, зекам і “вагнерам” (бойовикам так званої ПВК “Вагнера”), які були погано оснащені та підготовлені. На Запорізькому напрямку нам протистоїть кадрова армія, яка, так би мовити, знає свою роботу. Вони добре оснащені. Під час боїв стають при нагоді всі навички, які раніше отримав”, – розповідає Денді.

На Запорізькому напрямку окупанти обладнали фортифікаціями значну ділянку захоплених територій, використовують велику кількість артилерії, протитанкових розрахунків. В боях застосовується “навчена піхота” ворога. Також російські війська мають багато ударних, розвідувальних БпЛА та дронів-камікадзе.

Денді розповідає про випадок, коли окупанти використовували дрон, який імітував стрілецькі бої за допомогою колонки. Таким чином вороги намагались змусити українські війська покинути укриття й після цього скинути з БпЛА вибухівку.

“Нашим військам потрібно багато дронів усіх рівнів. FPV-дрони, розвідувальні, ударні дрони, БпЛА оперативно-тактичного рівня. Вони можуть виконувати роботу, яку раніше завжди робила піхота. Навіщо нам посилати людей? Головне для нас – це зберегти життя”, – каже Денді.

Піхота бригади “Червона Калина” завжди перебуває в авангарді наступальних або оборонних боїв. Бійці без перепочинку працюють заради майбутньої перемоги.

Група інформації і комунікації Західного ТУ НГУ

Перейти до вмісту