Підрозділи протиповітряної оборони Нацгвардії захищають повітряний простір України 24/7 (ВІДЕО) - НГУ

Від початку повномасштабного вторгнення мобільні вогневі групи Національної гвардії України стали одним із головних елементів у системі протиповітряної оборони нашої держави. У районах, містах і містечках по всій Україні спеціальні вогневі групи нацгвардійців щодня і цілодобово перебувають у повній бойовій готовності та захищають українське небо від ворожих безпілотників і ракет. 

Такі мобільні групи Національної гвардії України забезпечують протиповітряну оборону на Рівненщині, прикриваючи північний кордон України й повітряний простір регіону. Гвардійці розповідають, що для ефективного враження ворожих повітряних цілей необхідні три базові речі: професійність особового складу, мобільність і швидкість реагування вогневої групи, а також наявність різного виду якісного озброєння.

 «Ми чергуємо щодня 24/7. Виїжджаємо по першій команді й моніторимо небо, – говорить командир відділення на псевдо Бєс, – часто ми проводимо на позиціях цілу ніч. У повній бойовій готовності спостерігаємо за небом, аби нічого не прилетіло».

Мобільні вогневі групи гвардійців використовують різноманітне озброєння, зокрема, великокаліберні кулемети та переносні зенітно-ракетні комплекси.

«Досвід показує, що дуже добре працювати на ЗУ-23, – продовжує розповідати нагцвардієць. – Її переваги в тому, що вона на далекій відстані знищує цілі й по прицілу можна краще визначити випередження об’єкта. Ця зброя якісно себе зарекомендувала».

Про особливості роботи мобільних вогневих групи у прикордонних регіонах України дивіться у відео:

Перейти до вмісту