![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/6-13.jpg)
Від початку повномасштабного вторгнення мобільні вогневі групи Національної гвардії України стали одним із головних елементів у системі протиповітряної оборони нашої держави. У районах, містах і містечках по всій Україні спеціальні вогневі групи нацгвардійців щодня і цілодобово перебувають у повній бойовій готовності та захищають українське небо від ворожих безпілотників і ракет.
Такі мобільні групи Національної гвардії України забезпечують протиповітряну оборону на Рівненщині, прикриваючи північний кордон України й повітряний простір регіону. Гвардійці розповідають, що для ефективного враження ворожих повітряних цілей необхідні три базові речі: професійність особового складу, мобільність і швидкість реагування вогневої групи, а також наявність різного виду якісного озброєння.
«Ми чергуємо щодня 24/7. Виїжджаємо по першій команді й моніторимо небо, – говорить командир відділення на псевдо Бєс, – часто ми проводимо на позиціях цілу ніч. У повній бойовій готовності спостерігаємо за небом, аби нічого не прилетіло».
![1](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/1-21-768x512.jpg)
![2](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/2-20-768x512.jpg)
![3](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/3-17-768x512.jpg)
![7](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/7-8-768x512.jpg)
![8](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/8-8-768x512.jpg)
![10](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/10-3-768x512.jpg)
![11](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/11-1-768x512.jpg)
![13](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2023/12/13-1-768x512.jpg)
Мобільні вогневі групи гвардійців використовують різноманітне озброєння, зокрема, великокаліберні кулемети та переносні зенітно-ракетні комплекси.
«Досвід показує, що дуже добре працювати на ЗУ-23, – продовжує розповідати нагцвардієць. – Її переваги в тому, що вона на далекій відстані знищує цілі й по прицілу можна краще визначити випередження об’єкта. Ця зброя якісно себе зарекомендувала».
Про особливості роботи мобільних вогневих групи у прикордонних регіонах України дивіться у відео: