Спеціалізовані автобуси для евакуації поранених поїдуть на фронт (ВІДЕО) - НГУ

Національна гвардія України отримала спеціалізовані медичні автобуси для оперативної транспортування військовослужбовців легкої та середньої тяжкості зі стабілізаційного пункту до медичного закладу.

Цей спецтранспорт українського виробництва. Під час його створення враховувався інноваційний і практичний підхід до комплектування такого транспорту медичним обладнанням.

Кожен автобус оснащений дефібрилятором, апаратом ШВЛ, шприцевим насосом та іншим необхідним медичним обладнанням, що забезпечує надання екстреної допомоги.

«З початком збройної агресії ми вдосконалюємо матеріально-технічну базу, розвиваємо саме напрямок тактичної медицини, евакуації враховуючи всі потреби й запити, які нам озвучують бойові медики та лікарі», – сказав начальник військово-медичного управління полковник Денис Трегуб.

Як зазначають самі виробники, ці автобуси – сучасна розробка, яка дозволить змінити підходи до транспортування поранених військових зі стабілізаційних пунктів до лікувальних закладів.

«Ми працювали над цією розробкою тривалий час, консультувалися та вивчали потреби військових», – зазначив представник компанії виробника Максим Шпаченко.

Один автобус замінює собою до десяти автомобілів швидкої допомоги, що забезпечує транспортування 8-10 пацієнтів від стабілізаційних пунктів до лікарень лише однією бригадою медиків.

Цей спецтранспорт має компактні габарити, що дозволяють йому не тільки маневрувати у міському трафіку, але й під’їжджати  безпосередньо до лікарень.

Надалі передбачена можливість, щоб військові, у разі необхідності, надавали свої пропозиції по вдосконаленню такого транспорту, враховуючи досвід його застосування.

Пресслужба НГУ

фото Сергія Шведюка

Перейти до вмісту