Підрозділи Нацгвардії знищили понад 260 окупантів - НГУ

Впродовж минулого тижня підрозділи Національної гвардії України безжально нищили ворога та забезпечували вогневу підтримку підрозділів Сил оборони. У результаті ведення бойових дій гвардійці знешкодили понад 260 військовослужбовців окупаційних військ російської федерації.

Про це повідомив заступник директора департаменту планування застосування Головного управління НГУ полковник Микола Уршалович.

«Найбільших втрат ворогу нацгвардійці завдали в районах Серебрянського лісництва та Білогорівки, де уражено 12 одиниць автомобільної техніки, один броньований автомобіль, один радіолокаційний комплекс та 7 укриттів з особовим складом ворога», – зазначив він.

За словами полковника Миколи Уршаловича на Сіверському напрямку, не зважаючи на складні погодні умови, екіпажі безпілотних авіаційних комплексів 4 бригади оперативного призначення НГУ виявляють та нищать військову техніку противника. На Авдіївському напрямку, військовослужбовці загону спеціального призначення «Омега» виявили та знищили дві штурмові групи, одну самохідну артилерійську установку «МСТА-С», дві бойові машини піхоти, один вантажний автомобіль та дві одиниці легкової техніки. На Бердянському напрямку минулого тижня виявлено і послідовно знищено позицію відділення ворога, місце розташування колективної зброї, по двох спостережних постах і семи позиціям артилерії противника нанесено ураження.

На Мелітопольському напрямку Сили оборони, в складі яких підрозділи Національної гвардії продовжують проводити наступальні дії на окремих ділянках, крок за кроком визволяють території, які були захоплені окупантами. Минулого тижня завдяки вмілим та професійним діям військовослужбовців 3 бригади оперативного призначення Східного ОТО НГУ молодшого сержанта Миргородського, солдата Романчука та старшого солдата Барабанова, які за допомогою квадрокоптеру «Мавік-3» виявили та в подальшому за рахунок скидання боєприпасів знищили на лінії розмежування штурмову групу противника, як результат ворог був змушений відійти для перегрупування.

На Херсонському напрямку підрозділи Національної гвардії продовжують виконання стабілізаційних заходів, ведення розвідки, наносять вогневе ураження противнику та забезпечують підтримку дій підрозділів Сил оборони.

«Загалом підрозділи оперативного призначення Національної гвардії вздовж всієї лінії зіткнення активно нищили окупантів, знижуючи їх бойовий потенціал. Підтверджено знешкодження: 96 окупантів, з яких 34 – назавжди; знищено: один танк, три бойові машини піхоти, дві бойові броньовані машини, 23 одиниці автомобільної техніки, одну артилерійську систему, 4 міномети, два польових сховища з боєприпасами, 5 комплектів системи РЕБ, 6 бліндажів для укриття особового складу», – повідомив полковник Микола Уршалович.

Він також зазначив, що на Лиманському, Донецькому, Херсонському та Мелітопольському напрямках групи аеророзвідки 27 Печерської бригади НГУ, виявили та знищили: 14 танків, 15 бойових броньованих машин, 5 бронетранспортерів, 8 самохідних артилерійських систем, 19 гаубиць, 9 мінометних розрахунків, самохідну систему залпового вогню та 23 одиниці автомобільної техніки.

«Загальні втрати, які нанесли окупантам підрозділи спеціального призначення склали: у живій силі 21 військовослужбовця, в озброєнні та військовій техніці було знищено: одну одиницю автомобільної техніки, два FPV дрона, одну артилерійську систему, один автоматичний гранатомет. Пошкоджено було два бронетранспортери, 4 бойові машини піхоти (БМД), один спеціальний броньований автомобіль «Тайфун», три одиниці автомобільної техніки», – підкреслив Микола Уршалович.

Артилеристи Національної гвардії виконали близько 1 500 вогневих завдань, знешкодили 109 осіб противника, з них 17 – назавжди. Також підтверджено знищення двох гармат МТ-12, 5 мінометів, ПТРК «Фагот», 8 одиниць автомобільної техніки, одну одиницю спеціальної техніки, склад з боєприпасами та подавлено 85 спроб штурмових дій піхоти противника.

Гвардійська авіація продовжує нищити ворога, за тиждень було виконано 18 бойових вильотів для вогневого ураження противника.

Пресслужба НГУ

Перейти до вмісту