Підрозділи Нацгвардії знищили понад 430 окупантів - НГУ

Протягом минулого тижня підрозділи Національної гвардії України професійно відбивали атаки ворога та міцно тримали визначені оборонні рубежі.

Загалом, підрозділи Нацгвардії вздовж всієї лінії зіткнення виявили та знищили понад 435 осіб противника протягом тижня.

Про це у четвер повідомив заступник директора департаменту планування застосування Головного управління НГУ полковник Микола Уршалович.

«На минулому тижні підрозділи оперативного призначення Національної гвардії вздовж всієї лінії зіткнення активно нищили окупантів, знижуючи їх бойовий потенціал. Підтверджено знешкодження: понад 190 окупантів, з яких 94 – назавжди; знищено: 4 танки, 12 бойових машин піхоти, дві бойові броньовані машини, 7 бронетранспортерів, 7 одиниць автомобільної техніки, дві артилерійські системи, два міномети, одне польове сховище з боєприпасами, 4 комплекти системи РЕБ, один бліндаж для укриття особового складу», – заявив він.

Минулий тиждень також був результативним і для наших мобільних вогневих груп та підрозділів оперативного призначення, які під час повітряних атак ворога знищили 12 повітряних цілей – це 1 БпЛА «Шахед-136» та 11 – УД «FPV».

На Куп’янському та Лиманському напрямках ворог не припиняє спроби здолати нашу оборону, застосовуючи різноманітні тактики та види озброєння, від окремих штурмових груп піхоти до танкових атак при підтримці тактичної авіації.

За словами полковника Миколи Уршаловича, розвідниками 12 бригади спеціального призначення за тиждень знищено: одну вантажівку, 120-мм міномет, системи РЕБ і зв’язку, позашляховик, при цьому близько відділення окупантів поповнили довгий список «неіснуючих» втрат російських окупаційних військ, а троє, на жаль, розчарують своїх родичів неможливістю придбання «білої лади» отримавши поранення різного ступеню. Також в наслідок вогневого ураження отримали пошкодження: три танки противника, три гаубиці Д-30, 4 вантажівки «Урал», три бронетранспортери, дві бойові машини піхоти, один броньований автомобіль, три легких позашляховика і електропідстанція.

На Авдіївському напрямку противник не залишає планів по оточенню та захопленню міста Авдіївка. На минулому тижні в районі садової ділянки щільним вогнем 60-мм міномету було відбито більше 5 атак ворога.

За його словами 11 січня в районі населеного пункту Степове розвідниками загону був виявлений танк противника, що «не має аналогів в світі» Т-90 «Прорив». Ударом FPV дрону в район моторного відділення це чудо ворожої техніки було зупинено, а пострілом протитанкового ракетного комплексу перейменовано в «Підрив». Доля екіпажу, наразі, невідома.

На Бердянському напрямку стан, положення та характер дій противника не змінився. В ході виконання бойового завдання по обороні Урожайне, аеророзвідка виявила транспортний засіб противника. Військовослужбовці мінометного розрахунку ротної групи 31 бригади нанесли вогневе ураження з 120-мм міномета по вказаній цілі. В результаті вогневого ураження було знищено транспортний засіб противника та декількох «асвабадітелей».

Водночас він додав, що протягом тижня групи аеророзвідки НГУ виявили і знищили: 10 танків, 16 одиниць іншої броньованої техніки, 16 артилерійських систем різних типів, артилерійський тягач «Ведмідь», 9 вантажівок, 6 легкових автомобілів, дві станції РЕБ, 5 місць скупчення особового складу.

На Мелітопольському напрямку продовжується бойові дії по визволенню територій захоплених окупантами.

«Гвардійці-артилеристи виконали близько 1 750 вогневих завдань, знешкодили 130 осіб противника, з них 46 – назавжди. Також підтверджено знищення: трьох БМП-3, важкої вогнеметної системи «Буратіно», 5 мінометів,виносну систему для «FPV» дрону, три одиниці автомобільної техніки, автоматичний гранатомет, три польові склади з боєприпасами, три укриття особового складу, та подавлено 78 спроб штурмових дій піхоти противника», – заявив полковник Микола Уршалович.

На Херсонському напрямку підрозділи Національної гвардії продовжують виконання стабілізаційних заходів, ведення розвідки, наносять вогневе ураження противнику та забезпечують підтримку дій підрозділів Сил оборони.

Також полковник Микола Уршалович зазначив, що загальні втрати, які нанесли окупантам підрозділи спеціального призначення склали: у живій силі 65 військовослужбовців (27 – назавжди), у озброєнні та військовій техніці було знищено: два танки, одну одиницю автомобільної техніки; пошкоджено: бойову машину піхоти (БМД) та міномет з розрахунком.

Пресслужба НГУ

Перейти до вмісту