Підрозділ радіаційного та хімічного захисту Нацгвардії вдосконалили свої навички в польових умовах - НГУ

Підрозділ радіаційного та хімічного захисту нетішинських нацгвардійців вдосконалили свої навички ведення радіаційно-хімічної розвідки та проведення деконтамінаційних заходів у польових умовах.

Деконтамінація – процес проведення медико-санітарних заходів з метою усунення хімічних, радіаційних чинників та біологічних агентів з поверхні тіла людини, в продукті або на продукті, на інших предметах, включаючи транспортні засоби, які можуть становити ризик для здоров’я населення.

Одним з ключових етапів польового виходу стала радіаційна розвідка з використанням пристрою МКС-УМ. Цей сучасний прилад дозволяє швидко та точно виявляти радіоактивні та хімічні забруднення, що є надзвичайно важливим для забезпечення безпеки особового складу та ефективного виконання бойових завдань.

Після проведення розвідки, бойова розвідувальна машина радіаційної, хімічної та біологічної  розвідок потребувала ретельної обробки. Для цього було використано портативну деконтамінаційну систему. Ця система дозволяє оперативно здійснювати деконтамінацію техніки, забезпечуючи її готовність до подальших дій в умовах радіаційного або хімічного зараження.

 «Цей польовий вихід є важливою частиною підготовки підрозділу до виконання завдань в реальних умовах, що забезпечує готовність до будь-яких викликів, які можуть виникнути під час служби», – прокоментував начальник служби РХБ захисту – начальник служби екологічної безпеки відділення підтримки майор Володимир Терещук.

Перейти до вмісту