“Перші постріли пішли по танку”, – гвардієць розповів про бій за Північну Салтівку 24-го лютого 2022 року (ВІДЕО) - НГУ

24 лютого 2022 року російські окупанти рвалися до Харкова. Один з напрямків — з боку Циркунів. Військовослужбовці Національної гвардії та Збройних сил України зупинили ворога на підступах до Північної Салтівки.

Офіцер Нацгвардії Олександр розповів історію першого бою за перехрестя на підступах до Північної Салтівки, яка до повномасштабного вторгнення була найбільш населеним районом Харкова, де мешкало від 400 000 осіб. У цьому бою брав участь гвардійський екіпаж БТР-4 Е.

“Перша команда надійшла 24 лютого. Ми висунулися до перехрестя на Циркуни у Харкові на допомогу нашим підрозділам. Наша техніка БТР-4Е, гармата 30 мм. При підході до визначеної точки від командира екіпажу надійшла інформація, що на перехресті знаходиться ворог. Мною був помічений танк та важка техніка — МТЛБ з великокаліберним кулеметом. Ще одна МТЛБ була трохи далі за посадкою. Ще, як мені здалося, це був Камаз формату КУНГ. Перші постріли пішли по танку. Спрацювали навички володіння своєю зброєю: відкрив вогонь — уразив танк, зробив в нього приблизно 20 пострілів, — розповів офіцер Національної гвардії України Олександр. У нього за плечима 22 роки в армії, з 2014 року неодноразово виконував бойові завдання на Донбасі. — Танк запалав. Потім з МТЛБ відкрили по нам вогонь у відповідь. Уразив цього стрільця. Танк, вже палав, але відкрив по нам вогонь, і промахнувся. Ми почали маневрувати, уходити від шквального вогню, стрілецького та протитанкового. З’їхали на обочину, але вона була дуже в’язка, тому ми застрягли по самі колеса. Командир екіпажу дав команду “евакуація”. Ми вийшли з машини, відтягнулись на інший рубіж. Коли ми вразили танк і важку техніку ворога, з інших позицій нам на допомогу прийшли бійці 92 бригади. Вони захопили перехрестя, а потім і ми підтягнулися, забрали свою техніку”.

Гвардійці скористалися ефектом раптовості. На їхньому боці виявилося також добре знання місцевості.

“Здавалося, що бій йде вічність. А він пройшов максимум за 5-10 хвилин. Ми підійшли впритул, спустилися з гори, з району екопарка Фельдмана. Вони нас з тієї сторони просто не очікували. Нам вийшло вразити БК (боєкомплект танка): запалали його порохи. Пробив динамічний захист – боєприпаси вразили його укладку, відбулася детонація. Потім почалися масовані обстріли. Кожну хвилину сюди з Циркунів прилітали пакети “Градів”, і “Ураганів”, і 120 — 152 мм (артилерія). Тут просто був ад (пекло). Після цих подій в місто пробились групи ДРГ на “Тиграх”, “КамАЗах”. І цих поганців ми теж ловили по всьому Харкову”, — ділиться Олександр. Він додає, що за результатами бою бронемашина гвардійців отримала легкі ураження, її відремонтували і досвідчений екіпаж продовжив нищити ворога. Нашим військовим пощастило вийти на танк зі зручного для ведення вогню курсу, його башта була розгорнута у протилежний бік, до того ж працювати в лобову, фактично, немає сенсу. Штатна гармата БТР-4Е ЗТМ-1 30 мм дозволяє “засліпити” танк, збити динамічний захист, гусеницю, вивести з ладу двигун, викликати детонацію боєприпасів.

Те, як російські окупанти потім обстрілювали щільнозаселену Північну Салтівку, було видно з будь-якої точки Харкова. Хаотичні обстріли призводили до загибелі великої чисельності загиблих. Гвардійці, по можливості, допомагали людям звідси евакуюватися.

Гвардійці є питомою складовою Сил Оборони України, вони професійно нищать російських загарбників на всіх рубежах, мужньо б’ються за волю та суверенітет українських земель.

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ НГУ

Перейти до вмісту