29 серпня в Україні відзначають День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.
Військовослужбовці Західного оперативно-територіального об’єднання вшанували пам’ять загиблих побратимів, згадали їхні героїчні подвиги і підтвердили обіцянку відстояти українську незалежність і помститися її ворогам.
![photo_-4](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/08/photo_-4-1.jpg)
![photo_-6](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/08/photo_-6-1.jpg)
![photo_-7](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/08/photo_-7-2.jpg)
![photo5213449591758896574](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/08/photo5213449591758896574.jpg)
![1](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/08/1-49.jpg)
![4](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/08/4-20.jpg)
![277303191_5337129456325212_3734290098968092291_n](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/08/277303191_5337129456325212_3734290098968092291_n.jpg)
![IMG_9333](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/08/img_9333.jpg)
![IMG_9349](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/08/img_9349.jpg)
![photo_-1](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/08/photo_-1-1.jpg)
У підрозділах Національної гвардії України, що знаходяться на заході країни приспустили державний прапор та вшанували пам’ять захисників загальнонаціональною хвилиною мовчання.
У Львові військовослужбовці Національної гвардії долучилися до загальноміської молитви в Гарнізонному храмі апп. Петра і Павла.
В меморіальному сквері Івано-Франківська гвардійці поклали квіти до пам’ятної стели під композиції оркестру Нацгвардії, що базується на Прикарпатті.
У Тернополі військовослужбовці Національної гвардії взяли участь у відкритті бронзової зірки «Захисникам і захисницям України», яка поповнила «Алею зірок» міста.
У Луцьку Нацгвардійці долучились до вшанування захисників України на Театральному майдані. Вшанували пам’ять захисників хвилиною мовчання та панахидою. Учасники заходу поклали квіти до пам‘ятного фотостенду «Герої Небесної Сотні – Загинули за Єдність України» та разом виконали Державний Гімн України.
У Вінниці на площі Шевченка нацгвардійці поклали троянди та соняхи до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні та Героям АТО/ООС, а також до пам`ятника Кобзареві.
В Ужгороді гвардійці взяли участь у заходах на Пагорбі Слави. Разом з представниками влади, громадськості та волонтерами вони поклали квіти до монумента та до могил загиблих побратимів.
Усі гвардійці, що загинули під час виконання службово-бойових завдань – національні герої й заслуговують на найвищу пошану і визнання суспільства, – ділиться міркуваннями гвардієць Юрій, – ми щороку відвідуємо місця їх поховання, підтримуємо найближчих родичів наших побратимів. Це найменше, що ми можемо зробити для того, щоб пам’ять про тих, хто віддав життя в боротьбі за незалежність України у 21-му столітті, ніколи не згасла», – підсумував Юрій.
![ZE1_3161](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/08/ze1_3161.jpg)
![5](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/08/5-14.jpg)
![300594638_618933422973980_1901572156084120346_n](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/08/300594638_618933422973980_1901572156084120346_n.jpg)
![301490082_363915352620786_5597416954808799643_n](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/08/301490082_363915352620786_5597416954808799643_n.jpg)
![IMG_1018](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/08/img_1018.jpg)
![IMG_1180](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/08/img_1180.jpg)
![IMG_1186](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/08/img_1186.jpg)
![IMG_1203](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/08/img_1203.jpg)
![IMG_1222](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/08/img_1222.jpg)
![IMG_1228](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/08/img_1228.jpg)
![IMG_1230](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/08/img_1230.jpg)
![IMG_1733-2](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/08/img_1733-2.jpg)
![IMG_1756-2](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/08/img_1756-2.jpg)
![IMG_20220829_151225_247](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/08/img_20220829_151225_247.jpg)
![IMG_20220829_151227_619](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/08/img_20220829_151227_619.jpg)
![IMG_20220829_151244_476](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/08/img_20220829_151244_476.jpg)
![ZE1_3125](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/08/ze1_3125.jpg)
![ZE1_3138](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/08/ze1_3138.jpg)
![ZE1_3155](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/08/ze1_3155.jpg)
Військовослужбовці Південного об’єднання НГУ провели заходи щодо вшанування пам’яті загиблих захисників як у великих містах, так і безпосередньо на позиціях, поклали квіти біля меморіалів та місць поховання Героїв.
Імена всіх загиблих навіки закарбувались на меморіалах та в наших серцях і саме сьогодні ми віддаємо шану всім військовослужбовцям, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність нашої неньки України», – зазначив заступник командира військової частини.
Військові священики (капелани) разом із гвардійцями провели молебень за спокій душ спочилих воїнів.
Саме сьогодні, ми зібралися біля пам’ятного Меморіалу, який відображає мужність і героїзм воїнів Національної гвардії України, щоб вшанувати наших побратимів, котрі вірно служили нашій державі. В нашій пам’яті та в наших серцях, сьогоднішніх і майбутніх нащадків, назавжди збережеться подвиг воїнів-захисників, їх безмежна відданість рідній землі, мужність та героїзм. Сини та чоловіки, які не повернулися в свої рідні домівки – є героями, бо вони добре знали, що захищають свою Батьківщину і сьогодні ми низько схиляємо голови в глибокій повазі перед їх світлою пам’яттю. Шануймо тих, хто назавжди залишився в списках військової частини, віддавши своє життя за мирне небо над Україною», – зазначив командир військової частини.
Також, напередодні, командування військової частини завітало до родин військовослужбовців, які загинули при виконанні службово-бойових завдань на території нашої країни, а також завітали на могили полеглих воїнів, щоб віддати шану бойовим побратимам.
Військовослужбовці згадували своїх загиблих товаришів, згадували їх жагу до наближення перемоги, їх волю та стійкість у прагненні миру.
Є такі речі, які будуть з нами протягом усього життя – це пам’ять про тих, хто віддав саме найдорожче для того, щоб вороги не змогли ступити на нашу священну землю, для того, щоб наші батьки, дружини та діти почувалися у безпеці. Ці воїни віддали свої життя, щоб ворог не просунувся на наші території, не знищив те, що нам дорого. І ми ніколи не забудемо, що зробили наші побратими», – сказав один із товаришів по службі загиблого захисника.
Вічна пам’ять, вічна пошана нашим Героям!