Пам’ять про них ніколи не згасне: нацгвардійці вшанували загиблих побратимів - НГУ

29 серпня в Україні відзначають День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України. 

Військовослужбовці Західного оперативно-територіального об’єднання  вшанували пам’ять загиблих побратимів, згадали їхні героїчні подвиги і підтвердили обіцянку відстояти українську незалежність і помститися її ворогам.

У підрозділах Національної гвардії України, що знаходяться на заході країни приспустили державний прапор та вшанували пам’ять захисників загальнонаціональною хвилиною мовчання.

У Львові військовослужбовці Національної гвардії долучилися до загальноміської молитви  в Гарнізонному храмі апп. Петра і Павла.

В меморіальному сквері Івано-Франківська гвардійці поклали квіти до пам’ятної стели під композиції оркестру Нацгвардії, що базується на Прикарпатті.

У Тернополі військовослужбовці Національної гвардії взяли участь у відкритті бронзової зірки «Захисникам і захисницям України», яка поповнила «Алею зірок» міста.

У Луцьку Нацгвардійці долучились до вшанування захисників України на Театральному майдані. Вшанували пам’ять захисників хвилиною мовчання та панахидою. Учасники заходу поклали квіти до пам‘ятного фотостенду «Герої Небесної Сотні – Загинули за Єдність України» та разом виконали Державний Гімн України.

У Вінниці на площі Шевченка нацгвардійці поклали троянди та соняхи до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні та Героям АТО/ООС, а також до пам`ятника Кобзареві.

В Ужгороді гвардійці взяли участь у заходах на Пагорбі Слави. Разом з представниками влади, громадськості та волонтерами вони поклали квіти до монумента та до могил загиблих побратимів. 

Усі гвардійці, що загинули під час виконання службово-бойових завдань – національні герої й заслуговують на найвищу пошану і визнання суспільства, – ділиться міркуваннями гвардієць Юрій, – ми щороку відвідуємо місця їх поховання, підтримуємо найближчих родичів наших побратимів. Це найменше, що ми можемо зробити для того, щоб пам’ять про тих, хто віддав життя в боротьбі за незалежність України у 21-му столітті, ніколи не згасла», – підсумував Юрій.

Військовослужбовці Південного об’єднання НГУ провели заходи щодо вшанування пам’яті загиблих захисників як у великих містах, так і безпосередньо на позиціях, поклали квіти біля меморіалів та місць поховання Героїв.

Імена всіх загиблих навіки закарбувались на меморіалах та в наших серцях і саме сьогодні ми віддаємо шану всім військовослужбовцям, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність нашої неньки України», – зазначив заступник командира військової частини.

Військові священики (капелани) разом із гвардійцями провели молебень за спокій душ спочилих воїнів.

Саме сьогодні, ми зібралися біля пам’ятного Меморіалу, який відображає мужність і героїзм воїнів Національної гвардії України, щоб вшанувати наших побратимів, котрі вірно служили нашій державі. В нашій пам’яті та в наших серцях, сьогоднішніх і майбутніх нащадків, назавжди збережеться подвиг воїнів-захисників, їх безмежна відданість рідній землі, мужність та героїзм. Сини та чоловіки, які не повернулися в свої рідні домівки – є героями, бо вони добре знали, що захищають свою Батьківщину і сьогодні ми низько схиляємо голови в глибокій повазі перед їх світлою пам’яттю. Шануймо тих, хто назавжди залишився в списках військової частини, віддавши своє життя за мирне небо над Україною», – зазначив командир військової частини.

Також, напередодні, командування військової частини завітало до родин військовослужбовців, які загинули при виконанні службово-бойових завдань на території нашої країни, а також завітали на могили полеглих воїнів, щоб віддати шану бойовим побратимам.

Військовослужбовці згадували своїх загиблих товаришів, згадували їх жагу до наближення перемоги, їх волю та стійкість у прагненні миру.

Є такі речі, які будуть з нами протягом усього життя – це пам’ять про тих, хто віддав саме найдорожче для того, щоб вороги не змогли ступити на нашу священну землю, для того, щоб наші батьки, дружини та діти почувалися у безпеці. Ці воїни віддали свої життя, щоб ворог не просунувся на наші території, не знищив те, що нам дорого. І ми ніколи не забудемо, що зробили наші побратими», – сказав один із товаришів по службі загиблого захисника.

Вічна пам’ять, вічна пошана нашим Героям!

Перейти до вмісту