Орел бригади “Спартан”. На честь загиблого Героя України Віталія Коваля відкрили меморіальну дошку - НГУ

Меморіальну дошку на честь лейтенанта бригади «Спартан» Національної Гвардії України Віталія Коваля відкрили у Чутівській школі, що на Полтавщині. Він віддав своє життя, захищаючи Україну від російських окупантів. За рішучість і відвагу нацгвардієць мав псевдо Орел. У січні цього року військовослужбовець загинув, обороняючи Бахмут. За мужність і героїзм Президент Володимир Зеленський присвоїв йому звання Героя України (посмертно) з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

Відкрили меморіальну дошку побратими загиблого героя – нацгвардійці бригади «Спартан». Зі словами пошани та подяки виступив командир підрозділу в якому проходив службу Віталій Коваль.

«Герої не вмирають. Вони навіки в наших серцях. Віталій з честю та гідністю захищав свою країну. Виходячи на бойові завдання, він завжди посміхався. За цією посмішкою стояло чітке розуміння поставленого перед ним завдання, чітке розуміння того, що потрібно зробити для збереження особового складу та знищення ворога. Виконавши завдання, він зберіг життя своїх побратимів, але віддав своє. Справжній бойовий офіцер, гордість для батьків та підрозділу, надійний та рішучий, сміливий, він нищив ворога та звільняв нашу Батьківщину. Таким Віталій буде назавжди в моїй пам’яті», – поділився побратим загиблого капітан Микола Ламанов.

Вшанувати пам’ять захисника прийшли рідні, побратими, друзі та однокласники, громада міста та представники влади. Чутівський селищний голова Микола Корольов від імені жителів громади висловив повагу та вдячність батькам за виховання справжнього патріота, сміливого і нескореного Захисника.

«Жорстока війна кожного дня забирає цвіт української нації, гинуть найкращі та найдостойніші. Серед них і Віталій Коваль, який не задумуючись пішов боронити рідну землю і загинув у бою. До останнього подиху він залишався вірним своєму народу та своїй Батьківщині. Цей юнак з виразним світлим поглядом прожив коротке, але гідне життя. Був справжньою опорою для родини, гарним другом, надійним побратимом та відважним воїном», – зазначив Микола Корольов.

Присутні віддали шану Віталію Ковалю хвилиною мовчання та покладанням квітів до меморіальної дошки. Максимум зусиль для її відкриття доклали рідні загиблого Героя. За їх словами, вони дуже хотіли б, щоб про Віталія пам’ятали завжди, адже своє життя він віддав за свободу своїх земляків та всієї України.

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ

Перейти до вмісту