Онлайн зустріч командування Національної гвардії України з командуванням Європейських Сил Жандармерії - НГУ

У рамках співробітництва Національної гвардії України (НГУ) та Європейських Сил Жандармерії (EGF), перший заступник командувача Національної гвардії України (начальник штабу) бригадний генерал Вадим Гладков провів офіційну онлайн зустріч з представниками керівного складу Європейських Сил Жандармерії, що мала на меті обговорення подальшої взаємодії та підбиття підсумків попередніх спільних зусиль.

На зустрічі були присутні члени, партнери та спостерігачі організації EGF: Національна Жандармерія Франції, Війська Карабінерів Італії, Цивільна Гвардія Іспанії, Військова Жандармерія Польщі, Національна Республіканська Гвардія Португалії, Жандармерія Румунії, Служба громадської безпеки Литовської Республіки, Жандармерія Турецької Республіки та Карабінери Молдови.

Зустріч розпочалася з офіційного привітання делегацій. Приймаюча сторона заходу – командування Національної жандармерії Франції, у своєму вступному слові, привітали усіх учасників зустрічі та підкреслили важливість співпраці між організаціями для забезпечення безпеки та стабільності в регіоні.

Українська сторона подякувала керівництву, членам, партнерам та спостерігачам Європейських Сил Жандармерії за чітку та послідовну позицію щодо підтримки України в умовах агресії російської федерації.

«Висловлюю щиру вдячність нашим міжнародним партнерам, які надають допомогу НГУ як на двосторонніх засадах, так і через міжнародні організації, зокрема Європейські Сили Жандармерії, міжнародну асоціацію FIEP та Консультативну місію Європейського Союзу в Україні. Ваша консолідована і всебічна підтримка є неоціненною як у мирний час, так і під час повномасштабного вторгнення російської федерації», – наголосив бригадний генерал Вадим Гладков.

Також перший заступник командувача НГУ наголосив на значенні спільних зусиль у підвищенні рівня професійної підготовки особового складу споріднених структур та підкреслив, що сьогодні структури створені по типу Жандармерії, які мають як військовий, так і правоохоронний компонент й цілком виправдовують себе.

«Національна гвардія України проводить послідовну роботу щодо набуття статусу «Спостерігача» Європейських Сил Жандармерії. Маємо сподівання, що до кінця року НГУ стане частиною великої родини EGF, а отримання статусу «Спостерігача» буде важливим кроком у рамках загальнодержавних зусиль щодо інтеграції до Європейського Союзу», ­– зазначив бригадний генерал Вадим Гладков.

В ході зустрічі сторони обговорили важливі питання щодо забезпечення стабілізаційних заходів на звільнених територіях України, забезпечення масових заходів, роботу поліції діалогу та підготовку психологів з управління стресом та ПТСР.

Командувач EGF полковник Ганс Врог виступив із планами щодо подальшої роботи Європейських Сил Жандармерії в Україні. Він підбив підсумки попередніх місій, наголосив на їх успішності та озвучив майбутні ініціативи. Його доповідь підкреслила готовність EGF продовжувати підтримку України в різних сферах, включаючи навчання та оперативну допомогу.

«Сьогодні ми всі думками з воїнами, офіцерами України, які борються за свій народ, невинних жертв цього конфлікту, людей, які втратили життя, близьких, які страждають, і тих, хто були змушені покинути свої домівки в пошуках безпеки. Їх мужність і стійкість заслуговують нашої глибокої поваги. Ми всі усвідомлюємо, що виклики, які чекають нас попереду, стають дедалі складнішими, вимагаючи не лише технічних і професійних навичок, але й великого духу співпраці та солідарності. Тому, велика родина EUROGENDFOR активно сприятиме цьому, привносячи наш досвід, рішучість і здатність працювати як команда», – сказав командувач Європейських сил Жандармерії (EGF) полковник Ганс Врог.

На завершення зустрічі учасники підтвердили свої наміри щодо зміцнення партнерських відносин та спільної роботи на благо безпеки та стабільності як в Україні, так і в Європі.

Українська сторона підтвердила, що готова ділитися своїм досвідом та зацікавлена у співпраці як з Європейськими Силами Жандармерії, так і на двосторонній основі з їх членами, партнерами та спостерігачами.

Довідково:

Європейські Сили Жандармерії (EGF) – міжнародна організація правоохоронних структур з військовим статусом країн ЄС, здатна до швидкого розгортання та призначена для участі в заходах щодо врегулювання кризових ситуацій, захисту прав і свобод громадян, відновлення верховенства права в зонах конфліктів.

Мета діяльності організації – забезпечення громадської безпеки та верховенства права всередині ЄС та за його межами, боротьба з тероризмом та міжнародною злочинністю, вирішення кризових ситуацій, пов’язаних з масовою міграцією населення.

EGF може також бути визначена як інтегрований поліцейський інструмент, призначений для виконання правоохоронних функцій у різних сферах, у тому числі для участі в операціях з підтримання миру та безпеки, які проводяться під егідою ЄС, OОH, ОБЄЄ. НАТО та інших організацій.

Пресслужба НГУ

Перейти до вмісту