Командувач НГУ зустрівся з рідними полонених та безвісти зниклих нацгвардійців - НГУ

Командувач Національної гвардії України бригадний генерал Олександр Півненко зустрівся з близькими та родичами військовослужбовців військової частини 3078, які перебувають в полоні або зникли безвісти.

Під час зустрічі сторони обговорили питання проходження військової служби військовослужбовцями, звільненими з полону, їх лікування та реабілітації, а також фінансового забезпечення родин військовополонених.

«Військовослужбовцям, які повернулися з полону, в першу чергу передбачено відновлення в медичних та реабілітаційних центрах. Після повного фізичного та психологічного відновлення вони можуть виявити бажання звільнитися або продовжити проходити військову службу. Далі ми працюємо з кожним потерпілим нацгвардійцем та беремо до уваги його побажання щодо місця та напрямку служби в Нацгвардії. Також, ми надаємо всю необхідну допомогу та соціальну підтримку цим військовослужбовцям. Для цього у нас є всі механізми та умови, які постійно покращуються», – наголосив командувач НГУ бригадний генерал Олександр Півненко.

В ході зустрічі також було обговорено кілька ключових питань, які є важливими для рідних зниклих безвісти військовослужбовців. Зокрема близьких та родичів нацгвардійців, які рахуються безвісти зниклими, цікавили порядок набуття статусу безвісти зниклого, а також підстави для його зміни. Порядок обміну актуальною інформацією щодо імовірного місцезнаходження безвісти зниклих нацгвардійців, вирішення юридичних питань, пов’язаних з правами родичів зниклих безвісти військовослужбовців. Крім цього сторони звернули увагу на потреби родин зниклих безвісти у психологічній та соціальній підтримці, а також подальші кроки та дії з боку Національної гвардії України для вирішення їх нагальних потреб.

«Я дуже сподіваюся, що всі наші хлопці, які рахуються безвісти зниклими та перебувають в полоні найближчим часом повернуться до своїх рідних. Керівництво Національної гвардії України вживає всіх заходів, щоб це відбулося якнайшвидше. Ми завжди на зв’язку і готові надати відповіді на всі ваші запитання», – сказав тимчасово виконуючий обов’язки заступника командувача НГУ по роботі з особовим складом полковник Валентин Острижний.

Зустрічі командування НГУ з родинами військовополонених, безвісти зниклих та загиблих військовослужбовців Нацгвардії відбуваються регулярно. Вони важливі не лише для обміну інформацією, а й для підтримки та співпраці між командуванням Національної гвардії України та сім’ями, що відчули горе втрати під час війни, а також тих, хто чекає своїх захисників та захисниць з російського полону.

Пресслужба НГУ

Перейти до вмісту