Оборона Харківщини: «У нас йде війна, і ми маємо бути готові до будь-якого розвитку подій» - НГУ

Нацгвардійці 5-ї Слобожанської бригади обороняють Харківщину на найбільш вразливих у безпековому плані напрямках. Тим часом російські окупанти  тероризують прикордонні громади обстрілами РСЗВ, мінометів, гармат та танків.

Північна Харківщина. Тут військовослужбовці тримають першу лінію оборони. Їм доводиться боротись не лише з російськими диверсантами, а й з важкими погодними умовами. Близько 11 ранку. На вулиці температура +5 градусів, а це занадто тепло для зими на українському сході. Надія, що земля замерзне, тане разом з багнюкою у 2 метровій траншеї. А поки бруд чіпляється на одяг та взуття бійців. Самі того не помітивши, за часи життя в окопах, бліндажах і траншеях вони швидко навчилися пересуватися по липкій і густій глині.

У регіоні, де температура різко може знизитися до мінус 17, солдати намагаються триматися напоготові. У закопаних бетонних «капсулах» вони обладнали дров’яні печі, щоб зігрітися та сушити речі.

«Ми звикли до бруду. Через деякий час ви перестанете це помічати», – посміхнувшись каже Вадим, колишній бізнесмен, який приєднався до війська за мобілізацією минулого року.

Твердий ґрунт, за яким скучили мешканці окопів, надає певні можливості й ворогу. Тому тепла зима, скоріше перевага українських військових. Зайнявши оборону, вони цілодобово вдивляються у горизонт, аби не пропустити росіян за лінію кордону. У вільний час чоловіки на цій позиції займаються спортом, грають у шашки чи шахи, або разом п’ють чай у власноруч обладнаній затишній і теплій їдальні, що також знаходиться під землею.

«Я не помічав ніколи за собою поривів натхнення, але намалював на своїй захисній касці ці символи. Так легше вирізняти її з поміж інших», – розповідає 23-річний гвардієць «Старий».

Оскільки зимова погода ускладнює швидке пересування танків і бронетехніки, лінія фронту залишається переважно статичною. На питання, чи очікують українські оборонці нового наступу на Харківщину 29-річний гвардієць «Сокіл» відповідає:

«У нас йде війна і ми маємо бути готові до розвитку будь-яких подій. Так буде, поки ми не Переможемо», — запевняє «Сокіл».

Нагадаємо, Національна гвардія України спільно із Збройними Силами України та іншими складовими сектору безпеки і оборони, незважаючи на перевагу противника в живій силі та озброєнні, забезпечує надійний захист України від збройної агресії російської федерації.

Ворог буде розбитий!

Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління Національної гвардії України

Від admin

Перейти до вмісту