Харківські нацгвардійці б’ються за фортецю Бахмут! (ВІДЕО) - НГУ

Військовослужбовці 3-ї бригади оперативного призначення утилізують російські окупаційні сили на околицях українського Бахмута. 

Нацгвардійці вступають у жорстокі вуличні бої з групами противника, який намагається знайти слабкі місця в обороні захисників Бахмута. Б’ються за кожен будинок та перехрестя. Місто дуже важко впізнати, навіть не віриться, що всього декілька років тому Бахмут вважався одним з найбільш перспективних комфортних та чистих міст Донеччини — очолював різноманітні рейтинги та комунальні конкурси. Наразі ж виживання у цьому місті — надзвичайно складне завдання. Вода, електроенергія, мобільний зв’язок відсутні. Тут лишилася приблизно десята частина населення. Їх рятує тільки гуманітарна допомога та підтримка українських воїнів. 

“Напружена обстановка, постійні бої, ви самі бачите, що відбувається. Постійні обстріли міста. Проте місто під повним контролем української армії, ведуться бої на околицях. Ворог постійно намагається зайти в місто. Проте наші бійці дають йому гідну відсіч”, — розповідає гвардієць Сергій. Його підрозділ регулярно виявляє спостережні пункти, логістичні пункти та точки евакуації росіян, а також завдає їм ураження. Таким чином ворог не може ніде почуватися у безпеці, і має труднощі з накопиченням сил на потенційних напрямках прориву.

Водночас російське командування продовжує масово утилізувати власні кримінально-мобілізаційні ресурси, намагаючись витиснути українських захисників з їхніх позицій. При цьому “вагнерівці”, російські спецпризначенці та контрактники діють малими штурмовими групами. Натомість мобілізовані росіяни при цьому використовуються як “одноразові верблюди”, — їхня задача  — підносити боєприпаси тим, кому вдалося закріпитися на передових позиціях. Вижити під нищівним вогнем українських захисників після виконання такої місії неможливо. Ворожі тіла так і лишаються неприбраними клякнути під холодними степовими вітрами.

“Обстановка стабільно тяжка, але контрольована. Тримаємось. Тактика ворога — це тактика малих груп. Малі групи по чотири-п’ять осіб просочуються через хати, перебігають, за ними дуже важко спостерігати, і вони намагаються наносити нам ураження. Вони знають наші передові позиції, ми знаємо, де їхні. Працюємо артилерією і розвідкою. Виявляємо і знищуємо. Чим більше ми цього зробимо, тим менше у них буде шансів проникнути в місто і нанести ураження по наших позиціях”, — пояснив командир 3 бригади оперативного призначення Олександр Півненко. Гвардійцям доводиться працювати у надзвичайно важких умовах. Артилерійська канонада триває без упину. У рідкі хвилинні паузи вривається робота стрілецької зброї. Йдуть виснажливі багатогодинні, нерідко цілодобові бої серед зруйнованих вулиць та спалених вщент будівель. Все вкрито величезними вирвами.

“Після обльоту дроном позицій росіян було знайдено спостережний пункт, звідки велось ворогом спостереження та корегування вогню мінометів. Дрон засік, що там є тепло — ми навели туди наші гаубиці, рознесли це СП. За двадцять хвилин побачили там нове скупчення росіян. По радіоперехопленню ми почули, як ворог просить допомогу. І ми авжеж їм допомогли: “навалили” знов туди, знищили склади зі стрілецьким БК. Надалі там вже ніхто більше не ворушився. Приблизно двадцять людей було двохсотими”, — ділиться офіцер НГУ Ярослав.

Тим часом ворог не рахується з втратами, посилаючи все нові й нові сили в безжальну м’ясорубку, звідки виходу назад немає. Українці також не прощають жодних спроб рухатись після атаки — ні вперед, ні назад.

“Коли наступає їхня піхота, то мій мобільний розрахунок працює по ній АГС-17 та 60 мм мінометом. Прикриваємо хлопців, які знаходяться на першій лінії. Також ми відрізаємо росіянам шляхи відходу та перегрупування. Це — наша задача”, — пояснює гвардієць Буян.

Нагадаємо, гвардійці є невіддільною складовою Сил Оборони України, вони мужньо та професійно нищать російських загарбників на всіх рубежах і напрямках, де ведуться бої за волю та суверенітет українських земель. Військовослужбовці 3-ї бригади оперативного призначення показали себе надзвичайно ефективними з перших днів повномасштабного вторгнення. Під Харковом, на півночі Слобожанщини, на Сватівському напрямку, у Майорську та Соледарі вони здобули дорогоцінний бойовий досвід, і тепер використовують його повною мірою та нещадно б’ють російських окупантів на околицях Бахмута.

Відділення інформації та комунікації Східного територіального управляння Національної гвардії України

Перейти до вмісту