Дмитро Дрозд: від евакуації з Азовсталі до служби в НГУ (ВІДЕО) - НГУ

До служби в Національній гвардії України, Дмитро Дрозд був цивільним медиком. Ранок 24-го лютого почався для нього так само, як і для кожного українця – з тривог і російських ракет.

Намагаючись врятувати якнайбільше людей від терору росіян, він став волонтером Червоного Хреста та евакуйовував цивільних з Бердянська, Мелітополя та Маріуполя. Дмитро брав участь у найбільшій евакуації з Бердянська до Запоріжжя. Тоді вдалося вивести з зони бойових дій чотири з половиною тисячі цивільних.

8 березня була перша спроба вивезти місцеве населення з міста Маріуполь. Тоді російські окупанти не пропустили автобуси для евакуації людей.

28 квітня чергова українська евакуаційна колона все ж таки прибула до Азовсталі, але росіяни не дали вивезти звідти жодної людини.

Після того, як росіяни не дали вивезти людей з Азовсталі, Дмитро не зміг дивитися на те, що загарбники роблять в Україні та вирішив вступити до лав Нацгвардії. Перший свій бойовий досвід він отримав у селищі міського типу Велика Новосілка, куди він поїхав у якості вже бойового медика.

Про евакуацію людей з окупованих територій, поведінку росіян з цивільними та участь у бойових діях у Великій Новосілці дивіться в інтерв’ю з молодшим сержантом Дмитром Дроздом.

Перейти до вмісту