Німецькі волонтери з гвардійцями доправили гуманітарну допомогу мешканцям Харківщини та Донеччини (ВІДЕО) - НГУ
Німецький волонтер Матеуш Ванцек та його друзі передали до півтори тисячі наборів продуктів та засобів гігієни населенню деокупованих сіл Харківщини, а ще Слов’янська. Основна мета проєкту Vielehändefürdiehoffnung [Багато рук для надії], який супроводжують харківські нацгвардійці та волонтери, — дати можливість звичайним німцям на власні очі побачити злочини російських загарбників на українських землях, а також утворити тісні дружні зв’язки між громадами західнонімецьких та східноукраїнських міст.
Команда Матеуша Ванцека постійно зростає чисельно. Цього разу вони розділились: одні працювали разом з волонтерською групою “Help Army Kharkiv” у Куп’янську, Липцях, Прудянці Цупівці, Старому Салтові; інші ж — спільно із гвардійцями відправилась до Слов’янська, Ізюма та Святогірська.
Це команда надзвичайно самовідданих людей. Соня — дуже зворушена побаченим тут лихом, вона вперше у Східній Європі. Щодня збирала гуманітарну допомогу, особливо корм для покинутих тварин. Її чоловік Томас, колишній німецький військовослужбовець, працює у сфері будівництва, найбільше цікавиться можливостями відбудови зруйнованого житла. Міхаель та Олаф разом працюють у транспортній компанії — на них покладені нелегкі завдання логістичного забезпечення
Ми на західній Німеччині кожного дня думаємо про Україну: збираємо кошти, “гуманітарку”, — пояснив Матеуш. Проте додає, що це дуже непростий процес через вплив російської пропаганди та політичну кон’юнктуру: — У Німеччині циркулює дуже багато різної інформації в Інтернеті. Дуже праві та ліві партії переконують всіх, що все, що тут відбувається — це внутрішня справа українців. Але ми не вважаємо так, нам важливо підтримувати людей, які постійно потерпають від обстрілів та ракетних атак. Віримо, що ви нас би підтримували так само, якби ми опинилися у такій ситуації. Мої друзі на власні очі бачать, що тут відбувається, і потім розкажуть про це своїм сім’ям, знайомим, на телебаченні! Ми з вами! Ми також вдячні гвардійцям за допомогу в реалізації нашого проєкту і за захист не лише українських громадян, але й нашого спільного європейського дому”.
Німецькі волонтери передали мешканцям Слов’янська сотні наборів продуктів за засобів гігієни, а також з’ясовували актуальні потреби вразливих категорій населення, адже незабаром вони планують знов відвідати ці місця.
Ми з чоловіком — інваліди, тому раді всьому. Мені б хотілось отримати борошно та олію. Спасибі за все, всім, хто нам допомагає”, — каже мешканка Слов’янська Людмила.
Передавати допомогу цивільним мешканцям допомагали волонтери Слов’янської міської військової адміністрації.
Зараз все потрібно. І продуктові набори, і гігієна, але найдужче потрібні памперси дорослих розмірів. У нас дуже багато лежачих, маломобільних людей. Це наш біль!” — ділиться волонтер Вікторія.
У нас дуже багато зруйнованого житла, тому ми вдячні будь-якій допомозі. Багато працюємо адресно. У нас багато інвалідів І, II, III групи. На отримання гуманітарної допомоги у нас існує черга. Бо дуже велика потреба”, — пояснила волонтер Олена.
Раді будь-якій допомозі, бо у нас теж багато людей з інвалідністю. Намагаємося зробити так, щоб люди отримували допомогу систематично. Наш район теж постраждав від обстрілів. Є загиблі, на жаль. Зокрема був сильний обстріл у травні. Такі люди у нас у пріоритеті, бо у них нічого немає. Багато також допомагають самі ж слов’янці, допомагають сусідам, чим можуть”, — розповіла волонтер Ірина. Її слова доповнює волонтер Наталя. — У нас існує 26 пунктів видачі гуманітарної допомоги, тобто по одному чи два на мікрорайон, залежно від кількості населення. Але останнім часом обсяги “гуманітарки” дещо знизились. До того ж роботи у місті майже немає: одні підприємства закрились, інші були знищені”.
Ввечері німецькі волонтери передали дизельний генератор військовослужбовцям ЗСУ. Наступного дня вони завітали до Ізюма, де побачили жахливі руйнування та продовжили роздачу продуктових наборів.
Нещодавно повернулися з евакуації. Житло у нас залишилось. Але довелося заново вставляти вікна. Допомога продуктами й засобами гігієни для нас дуже актуальна, особливо там, де є діти”, — розповідає мешканка Ізюма Анастасія.
За списком у нас 545 людей, це 300 родин, які мешкають у нашому сімнадцятому кварталі. Найбільш вразливі категорії — лежачі люди, вони потребують постійної допомоги інших людей, також це малозабезпечені, багатодітні, переселенці та люди, які втратили житло через обстріли. Ситуація складна: роботи в Ізюмі, на жаль, немає!” — ділиться ізюмська волонтерка Каріна.
Волонтери також доставили на Харківщину медичне обладнання, ортези, препарати, дитячі та інвалідні візки, корм для покинутих тварин, дизельні генератори тощо. Наразі німецькі друзі українців, а це переважно мешканці Леннештадту, Саарбургу та Тріру, повернулися до своєї Батьківщини. Вони розпочинають новий цикл підготовки допомоги Україні, адже вірять у її Перемогу і хочуть бути причетними до неї.
 
Нагадаємо, гвардійці беруть активну участь у поверненні до мирного життя звільнених територій, зокрема забезпечуючи супровід гуманітарної допомоги.
 
Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління Національної гвардії України 
Перейти до вмісту