Незалежність – наша головна мета і відповідальність. Нацгвардійці всієї країни відзначили День Незалежності України - НГУ

До Дня Державного прапора України та Дня Незалежності гвардійці провели та взяли участь у більш ніж чотирьохсот заходах по всій Україні.

День Незалежності – це особливе свято для українських воїнів, адже незалежність України – наша головна мета і відповідальність.

Цього року не було гучних та масових святкувань. Проте відзначити важливі для країни свята навіть у невеликому колі побратимів, волонтерів, однодумців – знайшли можливість.

У ці дні гвардійці відвідали ветеранів, родини загиблих військовослужбовців, взяли участь у заходах з покладання квітів до пам’ятників та меморіальних дощок, мелебнях та панехидах.

Військовослужбовці Нацгвардії також провели у різному форматі деякі акції спільно з побратимами зі Збройних Сил України та з Національною поліцією й іншими силовими структурами.

Разом з тим,по всій країні гвардійці також виконували завдання служби задля безпеки громадян.

Військовослужбовці Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України провели урочисті заходи у західноукраїнських містах, а також вшанували пам’ять загиблих побратимів.  

«Наша Незалежність сьогодні – це приклад історичного подвигу наших предків. Сьогодні вже нашому поколінню випала честь захищати Україну і ми докладемо всіх зусиль, щоб відстояти Батьківщину й обронити її рубежі від варварів, котрі підло на нас напали. Військовослужбовці Національної гвардії України щодня і щогодини стоять на варті нашої безпеки, охороняють і обороняють українську землю й захищають її громадян», –  розповідає нацгвардієць Михайло.

У Львові Нацгвардійці приєдналися до загальноміської молебні на Личаківському кладовищі. Представники військово-цивільної адміністрації, влади міста, сил оброни, духівництва і громадськості спільно помолилися за майбутню перемогу й поклали квіти до могил героїв, чий подвиг дозволяє нам продовжувати боротьбу і торує дорогу до перемоги. 

Урочисті заходи пройшли також в Ужгороді, Івано-Франківську, Луцьку та інших містах заходу країни.

В день головного свята країни у Дніпрі мешканці, представники міської ради, обласної державної адміністрації, представники силових структур,  правоохоронних органів міста і Дніпропетровської області та представники духовенства урочисто підняли Державний прапор України і поклали квіти в пам’ять полеглих героїв російсько-української війни, щоб показати, що українці єдині, сильні і незламні, і ворогу нас не здолати.

Представники всіх релігійних конфесій Дніпровського регіону провели спільну панахиду за полеглими воїнами.

У Кропивницькому біля пам’ятника Шевченку представники обласної та міської влади  нагородили достойних синів та доньок України, які виборюють Незалежність в ім’я майбутніх поколінь.

Військовослужбовців Національної гвардії також було нагороджено почесними відзнаками за звитягу та доблесть.

Громадськість області привітала військовослужбовців з Днем Незалежності, подякувавши кожному за його внесок у боротьбу з агресором.

У Запоріжі в парку Перемоги відкрили пам’ятник «Героям Небесної Сотні», який вшановує подвиг учасників Революції Гідності та увічнює їх пам’ять.

Меморіал виконано зі сталі, до того ж він має оригінальний дизайн. На ньому викарбувано 107 прізвищ героїв Революції Гідності, тризуб – державний символ і сокіл.

«Монументальне мистецтво – це є обличчя держави. Які пам’ятники, які монументи в країні – така і сама країна. Ми під час війни не забуваємо, про те, що у нас є культура. Це буде культурне надбання міста. Ми вже ставили пам’ятники Небесній Сотні. Така виходить начебто аксіома: де він стоїть, там ворог спричиняє нам меншої шкоди, там ворог не заходить в те місто. І я сподіваюсь, що цей монумент виступить оберегом для славетного козацького міста, козацької столиці України – міста Запоріжжя. Хочу подякувати всім причетним, скульптору, інженерам, конструкторам, перевізникам, постачальникам та моїм гвардійцям-побратимам, які цей пам’ятник робили фізично, збирали своїми руками», – зауважив військовослужбовець однієї із запорізьких військових частин Національної гвардії України Андрій.

Ідея встановлення монумента виникла ще у 2014 році – після Революції Гідності. Та втілити її у життя вдалося тільки тепер.

За словами батька героя Сергія Синенка, цей пам’ятник показує Україні та світові, що «українці борються за волю, свободу».

Освятив пам’ятний знак архієрей Православної церкви України, єпископ Запорізький і Мелітопольський Фотій.

«Вшановуючи героїв Небесної Сотні й святкуючи День Незалежності, ми маємо розуміти, що це день незалежності від рабського мислення, рабського усвідомлення, що ми “молодші” брати», – сказав Фотій.

Ми пам’ятаємо кожного і кожну, хто поклав своє життя заради миру та спокою в Україні і віримо в тих, хто сьогодні захищає її від ворога.

З Днем Незалежності, Україно!

Перейти до вмісту