АртФронт: на форумі за участі Президента України презентували ветеранську пісню - НГУ

На ветерансько-волонтерському форумі за участі президента України Володимира Зеленського презентували першу композицію проєкту ветеранської пісні — АртФронт. Її назва – «Воля».

Проєкт, започаткований Українським ветеранським фондом, покликаний популяризувати новий пласт сучасної української музики, а саме — пісні, народжені на війні, та авторів нової ґенерації — ветеранів і військових. Продюсер — Олег Скрипка, музикант, продюсер, керманич першого українського рок-гурту «Воплі Відоплясова», а також засновник фестивалю «Країна Мрій».

Перша пісня зі збірника має назву «Воля», вона присвячена Дню Незалежності України. Виконали її у дуеті Олег Скрипка та старший солдат Національної Гвардії України Олег Бондар, позивний «Музикант». Олег Бондар є автором слів і музики, а спродюсував пісню Олег Скрипка.

«Українська музика за останні вісім років збагатилася унікальними піснями, які створюють військові та ветерани на війні. Це особливі матеріали буквально написані під кулями та уламками снарядів, у бліндажах та окопах. Це дуже символічне і без пафосу патріотичне явище. Саме тому Український ветеранський фонд взявся популяризувати цей пласт. Адже це не лише про музику, це про можливості. Українські ветерани, повернувшись з війни — не мають стати втраченим поколінням, а відразу мати можливості для реалізації свого потенціалу. В тому числі — творчого», — говорить Виконавча директорка Фонду Наталія Калмикова.

«АртФронт» має стати повноцінною збіркою пісень, що були написані на фронті з 2014 року до сьогодення. Авторами пісень є військові-фронтовики, які виконуватимуть їх у дуеті з відомими співаками та співачками. Пісні будуть записані у професійних студіях, а на деякі пісні будуть відзняті кліпи.

Продюсер Олег Скрипка говорить: «Українська патріотична пісня має звучати по всіх усюдах та в наших серцях. Пісня «Воля» — це перша пісня зі збірки. Вона символічна і репрезентує той стан, де ми знаходимося і яким чином ми рухаємося до перемоги».

Ідея проєкту належить першій заступниці Виконавчої директорки Фонду Руслані Величко-Трифонюк.

Руслана пояснює: “Завжди довіра до військових у суспільства була напорядок вища, ніж до ветеранів. Це пов’язано з психологією людей. Військовий — захист, ветеран — пільги, виплати від держави, ПТСР тощо. Зараз сталася патова ситуація, коли ветерани знову стали на захист країни. Але отримавши дані соціології, зроблені Українським ветеранським фондом спільно з Соціологічною групою «Рейтинг» 6-7 серпня 2022 року щодо розуміння суспільством образу ветеранів, результати виявилися не такими втішними. У мене виникла ідея популяризувати образ ветерана через такі проєкти. Врешті довести людям, що ті хто нас захищає і ті, хто повернувся — це одні й ті ж самі люди. І ці люди часто мають безмежні невідкриті таланти у собі. І це мають бути саме дуети з популярними співаками, які підтримують цей талант та дадуть можливість ще більше розкрити творчий потенціал наших молодих ветеранів. Моя мрія, щоб з цього проекту вийшли такого популярного рівня твори, щоб їх співали в караоке, а молодь танцювала під цю музику на дискотеках”.

Перейти до вмісту