Навички, що рятують життя. Інструктор Нацгвардії про поранення у бою, реабілітацію і плани повернутися на службу (ВІДЕО) - НГУ

Нацгвардієць Дмитро на псевдо «Круглий» шість кілометрів з пораненою ногою та рукою добирався до місця евакуації. Сьогодні боєць проходить реабілітацію. До поранення Круглий був інструктором із бойової підготовки у Національній гвардії України.

Його досвід показує: чим краще підготований боєць, тим більше шансів врятувати його життя.

«Люди носять вантаж на плечах 30-40 кілограм на велику дистанцію. Це дуже тяжко. Ще треба тримати зброю в руках. Відстрілюватись. Дійти до ворога і знищити його. Фізичні навантаження на першому місці. Далі знання тактико технічних характеристик озброєння, надання першої невідкладної медичної допомоги”, – пояснює гвардієць.

Важливість всіх цих аспектів Дмитро відчув особисто, коли на Запорізькому напрямку отримав поранення. Від нього і досі оговтується.

«Нас зафіксував безпілотник і вів нас до зони вогневого ураження. Було пару пристрілочних пострілів з міномету. Тоді почали крити, а укриття ніякого. Прилетіло пару метрів від мене. Я відчув в нозі удар. Мене відкинуло вибуховою хвилею. Далі друге поранення в руку».

Боєць додає, від загибелі його врятували диво та побратим – інструктор із тактичної медицини на псевдо «Риба».

Дмитро вже 2 місяці перебуває у шпиталях, але нога і досі не виконує своїх функцій. Однак гвардієць вірить, що скоро зможе повернутися у стрій. Як пройде реабілітацію  планує продовжити службу.

Більше про бойовий шлях, історію порятунку та реабілітацію після поранення дивіться у сюжеті Суспільного Вінниця:

Перейти до вмісту