“Навчався під час війни”, – доброволець Мажор розповів, як став спецпризначенцем - НГУ

Мажор – один із тисячі добровольців, які боронять Україну на передовій. Долучився до лав легендарного батальйону спеціального призначення “Донбас” 15-го Слов’янського полку ще у 2021 році. Він розумів, що країна-терорист за власним бажанням з наших територій не піде.

Гвардієць є помічником гранатометника і за словами командирів, він справжній віртуоз у користуванні АГС. Проте він постійно намагається отримати нові навички, аби стати більш ефективним. 

“Я не гаяв часу. Намагався вчитися за будь-якої нагоди, вдосконалював свої навички володіння штатним озброєнням. Але й потім навчався навіть під час бойових дій. Отримав навички керування дроном. Це реально працює, бо ти відчуваєш у цьому потребу, і тут же бачиш результат своїх зусиль, – зазначив Мажор. При цьому він впевнений, що бойовий досвід не замінити жодним тренажером. – На жаль, я не потрапив “на нуль” відразу. Спочатку це була друга лінія оборони. Щось вистрелить, щось прилетить, ти чуєш міномети, бачиш прильоти, якщо впало десь поруч, – це теж досвід виживання, але моя головна мотивація — знищувати ворога у наступі. Коли розпочалися бої за Зарічне, я нарешті потрапив на передову. Саме звідси для мене розпочалася моя справжня війна.”

Під час боїв за Зарічне, на Лиманському напрямку, Мажор отримав поранення.

“Одразу – гострий біль, починає кровоточити шия. У думках пронеслось “Це все? Виходить, скінчилося?” Присів, починаю відлічувати хвилину, і відчуваю, що біль починає затихати. Мене евакуюють, у лікарні зробили рентген. Показало, що через усю шию пройшов уламок. “Ти народився в сорочці!” – каже лікар. “Та яка там сорочка”, – відповідаю. – “Я народився в бронежилеті!” — ділиться спецпризначенець.

Після госпіталізації та курсу лікування Мажор повернувся до побратимів і знов захищає свою країну на передовій.

Нагадаємо, легендарний батальйон “Донбас” сформували добровольці у 2014 році. Його бійці пройшли тяжкі випробування боями за Карлівку, Попасну, Лисичанськ, Іловайськ, Маріуполь, Дебальцеве, Сєвєродонецьк, Майорськ, Куп’янськ, Лиман, Рубіжне, Кремінну. Відзначилися майже у всіх гарячих токах на Луганщині, Донеччині, Харківщині. Військовослужбовці батальйону спеціального призначення “Донбас” 15-го Слов’янського полку Національної гвардії професійно нищать російських загарбників на східних рубежах, відчайдушно б’ються за волю та суверенітет українських земель.

Ворог буде розбитий!

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ НГУ

Перейти до вмісту