“Нас чекали!” — звільнення Куп’янська стало відкриттям для нацгвардійця Владислава (ВІДЕО) - НГУ

Спецпризначенець Владислав розповів про побачене під час Слобожанського наступу. Особливо його вразило звільнення Куп’янська.

Владиславу 22 роки. Він родом з Харкова. Захищає нашу країну вже декілька років поспіль. Наразі воює у складі розрахунку ЗУ-23-2 батальйону спеціального призначення “Донбас” 15 Слов’янського полку. Початок повномасштабного вторгнення гвардієць зустрів на Донеччині. Брав участь у звільненні ряду населених пунктів Донеччини та Харківщини.

“6 вересня 2022 року розпочався наступ на Харківщині. Балаклія вже стала наша і ми якраз почали рух в бік Волохового Яру. Ця операція тривала там день. Вона завершилася тільки вночі. А вже о сьомій ранку ми втратили своїх побратимів через авіаудар росіян, — згадує Владислав. Українським захисникам тоді вдалося прорватися аж до Куп’янська, не давши ворогу ніде закріпитися. — Ми були в Куп’янську, ще все гриміло, а цивільні вже кричали нам з балконів, подіставали українські прапори, які були сховані весь час окупації, почали ними махати. Від цього були “мурахи по шкірі”. Нас чекали!”

Для Владислава побачене стало переломним психологічним моментом. У важких ситуаціях йому достатньо просто згадати той день у понівеченому війною Куп’янську, і сили та рішучість знов повертаються до нього. На менше, ніж звільнення кожного сантиметра української землі, скільки б вона не була в окупації, він не згоден.

Особиста війна Владислава триває вже майже пів десятиліття, з моменту прибуття до 15 Слов’янського полку строковиком. Наразі він відповідає за прикриття особового складу та військових об’єктів від гелікоптерів та БПЛА. Воював не лише на Донеччині та Харківщині, але й під Кремінною, “розбираючи” позиції російських загарбників із зенітки, поки працювали наші танки та артилерія. Сьогодні Владислав знов виконує бойові завдання в Донецькій області. Мріє якомога швидше вибити загарбників зі своєї країни, повернутися додому, до своєї дружини, з якою взяв шлюб лише місяць тому.

Військовослужбовці батальйону спеціального призначення “Донбас” 15-го Слов’янського полку Національної гвардії є питомою складовою Сил оборони України. Вони професійно нищать російських загарбників на східних рубежах, відчайдушно б’ються за волю та суверенітет українських земель.

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ

Перейти до вмісту