«Народ України – то сила!», – гвардієць Дей - НГУ

Нацгвардієць Дей з початку повномасштабного вторгнення служить у 15-й бригаді оперативного призначення Національної гвардії України імені Героя України лейтенанта Богдана Завади. Та військова справа для нього – не нова.

Ще у 2017 році Дей вступив до лав Добровольчого українського корпусу (ДУК). Воював у Донецькій та Луганській областях, виконував бойові завдання у складі розвідувального підрозділу.

24 лютого 2022 року юнак знову взяв до рук зброю.

«Відправив дружину у безпечне місце, а сам пішов до найближчого центру комплектації. Там мене розподілили до Національної гвардії. Спочатку ніс службу на блокпостах, потім був направлений захищати населений пункт N. Там отримав важку контузію – під час потужного обстрілу за пару метрів вибухнула 120-міліметрова міна. Мене відкинуло вибуховою хвилею, але, на щастя, уламками не зачепило. Отримав важку контузію з гематомами внутрішніх органів», – розповідає Дей про свій бойовий шлях.

Потім був період лікування і відновлення. Місяць тому Дей повернувся на позиції, і тепер несе службу на Запорізькому напрямку. Про службу гвардієць говорить мало: «Тримаємось, воюємо». Та коли мова заходить про окупантів, слів у воїна знаходиться ще менше:

«Всіх, хто прийшов зі зброєю на нашу землю, всіх, хто бере участь у цій війні на стороні загарбників, треба вбивати. Іншої уваги вони не варті».

А от єдність українців приємно здивувала досвідченого гвардійця:

«Народ України – то сила. Чесно, я не очікував, що на початку повномасштабного вторгнення люди кинуть роботу, свої справи, звичний побут – і візьмуть до рук зброю. Більшість з них не знають, що таке бойові дії – але вони йшли, йшли і йшли буквально натовпом, аби стати на захист Батьківщини. В мене досі мурашки по шкірі, коли це згадую», – щиро посміхається Дей. І додає: «Не сумніваюся, що з такими людьми не за горами момент, коли жовто-синій прапор замайорить над звільненим Кримом!»

Група інформації та комунікації Південного ОТО

Перейти до вмісту